Johtavana valmistajana 20 vuoden ajan. Laadukas ammattitaitomme täyttää kaikki vaatimukset!
Tuotteet
Olet täällä: Kotiin » Moottorin teho hevosvoimina » 7,5 HP / 5,5 kW » 7,5 HP / 5,5 KW 3-vaiheinen Vaihtovirtasähkömoottori

7,5 HP / 5,5 kW 3-vaiheinen Vaihtovirtasähkömoottori

Kun teollisuussovellukset vaativat enemmän vääntömomenttia, parempaa luotettavuutta ja jatkuvaa suorituskykyä, 7,5 HP / 5,5 kW 3-vaihemoottorista tulee luonnollinen valinta. Se on tehokas ilman ylimitoitusta, kestävä ilman monimutkaisuutta ja riittävän tehokas pitämään käyttökustannukset kurissa. Raskaista pumpuista suuriin kompressoreihin tällä moottorikoolla on ratkaiseva rooli nykyaikaisessa teollisuudessa.
  • Jalkakiinnike, Laippakiinnitys, Kotelokiinnitys

  • 132S, 132M, 160M

  • 1

  • 18 kuukautta

  • Kolmivaiheinen asynkroninen Vaihtovirtasähkömoottori

  • Voitto

  • 3600 RPM, 3000 RPM, 1800 RPM, 1500 RPM, 1200 RPM, 1000 RPM, 900 RPM, 750 RPM

  • 200 V, 210 V, 220 V, 230 V, 240 V, 380 V, 400 V, 415 V, 440 V, 460 V, 480 V, 660 V, 690 V

  • 7,5 HP / 5,5 kW

  • 50Hz 60HZ

  • 2P 4P 6P 8P

  • IE4 IE3 IE2

  • Valurautakotelo/alumiinikotelo

  • Pumput, kompressorit, sekoittimet, kuljettimet, hissit, nosturit ja nostimet...

  • Hyväksyttävä

  • Vahva puinen kotelo tai räätälöity

  • CE CQC

Saatavuus:
Facebookin jakamispainike
Twitterin jakamispainike
linjanjakopainike
wechatin jakamispainike
linkedinin jakamispainike
pinterestin jakamispainike
whatsapp jakamispainike
jaa tämä jakamispainike

Tuotteen kuvaus

Vaihtovirtasähkömoottori 3-vaihe


Johdatus 7,5 HP / 5,5 kW 3-vaiheiseen Vaihtovirtasähkömoottori

Kun teollisuussovellukset vaativat enemmän vääntömomenttia, parempaa luotettavuutta ja jatkuvaa suorituskykyä, 7,5 HP / 5,5 kW 3-vaihemoottorista tulee luonnollinen valinta. Se on tehokas ilman ylimitoitusta, kestävä ilman monimutkaisuutta ja riittävän tehokas pitämään käyttökustannukset kurissa. Raskaista pumpuista suuriin kompressoreihin tällä moottorikoolla on ratkaiseva rooli nykyaikaisessa teollisuudessa.


Ajattele sitä luotettavana työhevosena – vahvana, vakaana ja aina valmis vetämään painoaan.


Mitä 7,5 HP / 5,5 KW tarkoittaa Vaihtovirtasähkömoottori teholuokissa?

Vaihtovirtasähkömoottori arvot kuvaavat, kuinka paljon mekaanista tehoa moottori voi tuottaa akselillaan.


  • 7.5 HP (hevosvoima) on perinteinen yksikkö, jota käytetään edelleen laajasti monilla teollisuudenaloilla.

  • 5,5 kW (kilowattia) on sähköstandardeissa yleisesti käytetty metrinen ekvivalentti.


Molemmat arvot edustavat samaa lähtötehoa, vain ilmaistuna eri tavalla.


Miksi 3-vaiheiset Vaihtovirtasähkömoottori ovat alan standardi?

Kolmivaihemoottorit tarjoavat selkeitä etuja yksivaiheisiin moottoreihin verrattuna:


  • Tasainen ja jatkuva vääntömomentti

  • Korkeampi hyötysuhde ja parempi tehokerroin

  • Pienempi virta samalla lähtöteholla


  • Vähentynyt tärinä ja pidempi käyttöikä


Siksi lähes jokainen teollisuuslaitos luottaa niihin.


Hevosvoimat vs Kilowatt: Mikä ero on?


HP KW-muunnos selitetty

Tässä on yksinkertainen muunnos:

1 HP ≈ 0,746 kW


Niin:

  • 7,5 HP × 0,746 ≈ 5,6 kW

Tästä syystä moottori on yleisesti luokiteltu ja myydään 5,5 kW:na.


Vääntömomentti, nopeus ja kuormitusdynamiikka

7,5 HP moottori tarjoaa huomattavasti suuremman vääntömomentin kuin pienemmät moottorit, joten se on ihanteellinen sovelluksiin, joissa on suuri käynnistyskuorma tai jatkuva vastus, kuten paineen alaisena toimivissa pumpuissa tai kuormitetuissa kuljettimissa.




IE4 moottori


Tekniset tiedot 7,5 HP / 5,5 KW 3-vaiheiselle Vaihtovirtasähkömoottori


nimellisteholle ( kW / HP ) Kehyskoko Napa RPM 50 Hz / 60 Hz Tehokkuus (100 %) IE2 / IE3 / IE4 (COS$phi$) IE2 / IE3 / IE4 Vääntömomentti (Nm) Paino (kg)
5,5 / 7,5 132S 2 2900 / 3480 87,0 / 89,2 / 90,9 0,88 / 0,88 / 0,89 18.1 55
5,5 / 7,5 132S 4 1440 / 1728 87,7 / 89,6 / 91,9 0,83 / 0,82 / 0,82 36.5 62
5,5 / 7,5 132 milj 6 960 / 1152 86,0 / 88,0 / 90,5 0,78 / 0,78 / 0,76 54.7 78
5,5 / 7,5 160 milj 8 720 / 864 83,9 / 86,2 / 89,1 0,74 / 0,73 / 0,72 72.9 115


Ydin Vaihtovirtasähkömoottori tekniset tiedot ja suorituskyky


Ympäristön ja toiminnan yhteensopivuus


1. Sivuston ehdot

Victory-moottorit toimivat luotettavasti  useimmissa teollisuusympäristöissä :


  • Lämpötila-alue: -15°C - +40°C (ihanteellinen varastoihin, tehtaisiin ja ulkokatoksiin)

  • Korkeus: ≤1000 metriä (yhteensopiva kaupunkikasvien, maaseudun työpajojen ja matalan tai kohtalaisen korkeuden kanssa)


Tämä monipuolisuus tekee niistä soveltuvia maailmanlaajuisiin sovelluksiin ei-äärimmäisissä ilmastoissa, ja räätälöityjä muutoksia on saatavilla äärilämpötiloihin (-40 °C - +50 °C) tai korkeisiin kohteisiin (>1000 m).


2. Eristysjärjestelmä

Moottorin eristys täyttää  luokan F (105K) suorituskykystandardit  (mitoitettu jatkuvaan 155°C:n käyttöön) ja se on validoitu Class B (80K) -testauksella. Tämä kaksoisyhteensopivuus varmistaa pidemmän käyttöiän (20 000+ käyttötuntia) ja tasaisen luotettavuuden 24/7 jatkuvassa käytössä (esim. tuotantolinjat, vedenkäsittelypumput). Äärimmäisissä lämpösovelluksissa (esim. valimoissa)  luokan H eristys (enintään 180 °C) . on saatavana


3. Tärinä- ja melunhallinta

suunnitellut  Tärinäluokkaan A (vähämeluinen, minimaalinen mekaaninen kuluminen)  moottorimme ovat ihanteellisia tarkkuuslaitteisiin, kuten pakkauskoneisiin tai lääketieteellisiin työkaluihin. Hiljaisemmissa ympäristöissä (esim. laboratorioissa) tai herkille instrumenteille voidaan vaatia  tärinäluokkaa B (tasaisempi toiminta)  toimintahäiriöiden vähentämiseksi.


4. Käyttömäärä

suunnitellut  Jatkuvaan käyttöön (S1) moottorimme käyvät rajattomasti nimelliskuormalla ilman ylikuumenemista – täydellinen non-stop-sovelluksiin: teollisuuspumput, ilmanvaihtopuhaltimet, kuljetinjärjestelmät ja raskaat koneet.


Sähkö- ja suojaominaisuudet


1. Jännite ja taajuus

Vakiotiedot:  380V/50Hz  (maailmanlaajuinen teollisuusverkkostandardi). Räätälöintivaihtoehtoja ovat:


  • Yksittäiset jännitteet: 200V–660V (esim. 220V/60Hz Pohjois-Amerikassa, 230V/50Hz Euroopassa)

  • Taajuus: 50/60 Hz (tai mukautettu viritys erikoistarpeisiin, kuten 400 Hz ilmailusovelluksiin)


Vaihtovirtasähkömoottori ylläpitää optimaalista suorituskykyä jopa ±5 % jännitteen vaihteluilla – kriittistä epävakaille sähköverkoille syrjäisillä tai kehittyvillä alueilla.


2. Vaihtovirtasähkömoottori Suojaus

Paranna turvallisuutta ja vähennä seisokkeja valinnaisilla  PTC-termistoreilla (ylikuumenemissuoja)  tai  PT100-lämpötila-antureilla (reaaliaikainen valvonta) . Nämä komponentit laukaisevat hälytyksiä tai automaattisia sammutuksia ylikuumenemisen aikana, estävät vauriot suuren kuormituksen sovelluksissa (kompressorit, kuljettimet) ja alentavat pitkäaikaisia ​​korjauskustannuksia.


3. Suojausluokka

Standardi  IP54/IP55 tunkeutumissuojaus  (pölytiivis, vedenpitävä) suojaa hiukkasia ja matalapaineisia vesisuihkuja vastaan ​​– ihanteellinen kosteisiin/pölyisiin työtiloihin (elintarvikkeiden käsittelylaitokset, rakennustyömaat). Ankarissa ympäristöissä (voimakas sade, pesut),  IP65 (täysi pölytiiviys + korkeapainevesitiiviys)  on saatavilla pyynnöstä.


4. Jäähdytys ja ilmanvaihto

Victory- Vaihtovirtasähkömoottori käyttää  täysin suljettua tuuletinjäähdytystekniikkaa (TEFC)  (per IEC 60034-6, IC411):


  • Tiivistä moottorin pölyn, kosteuden ja roskien estämiseksi (kriittistä maatiloilla, kaivoksilla tai likaisilla teollisuusalueilla)

  • Ulkoiset tuulettimet takaavat tehokkaan lämmönpoiston ja pitävät tasaisen lämpötilan suuria vääntömomentteja vaativissa ja pitkäkestoisissa tehtävissä


Rakennus- ja materiaalilaatu


1. Käämitys

Valmistettu  100 % erittäin puhtaasta kuparilangasta  (ei alumiinista), käämimme tarjoavat:


  • Ylivoimainen sähkönjohtavuus (vähentää energiahäviöitä ja sähkölaskuja)

  • Parannettu lämmönkestävyys (pidentää moottorin käyttöikää jatkuvassa käytössä)

  • Parempi suorituskyky korkean kuormituksen ja pitkäkestoisissa tehtävissä verrattuna vaihtoehtoisiin materiaaleihin


2. Lähtöakseli

Tavallinen sylinterimäinen akseli kiilauralla; Tarjoamme  mukautetun akselin halkaisijan/pituuden  (esim. pidennetyt akselit tietyille kytkimille, ei-standardikoot) sopimaan laitteesi ainutlaatuisiin vaatimuksiin.


Johdotusmenetelmät


3-vaiheisen Vaihtovirtasähkömoottori kytkentämenetelmät

Tässä on selkeä selitys kahdesta kolmivaihemoottorin kytkentämenetelmästä:


Tähti (Y) -liitäntä

  • · Johdotus : Moottorin kolme käämityspäätä ( U2, V2, W2 ) on kytketty yhteen (muodostavat 'tähden' keskipisteen), kun taas kolme aloituspäätä ( U1, V1, W1 ) liitetään kolmivaiheiseen virtalähteeseen.

  • · Tärkeimmät sähköominaisuudet : Verkkojännite (virtalähteen jännite) on √3x käämijännite; linjavirta on yhtä suuri kuin käämivirta.

  • · Yleiskäyttöinen tapaus : Käytetään moottoreille, jotka on suunniteltu korkeajännitteiseen tuloon (esim. 380 V:n syöttö 220 V:n käämeillä) tai alentamaan käynnistysvirtaa (esim. kevyissä sovelluksissa, kuten puhaltimissa tai pienissä pumpuissa).


Delta (△) -liitäntä

  • · Johdotus : Moottorin käämien päät on kytketty suljetussa piirissä: U2 - V1 , V2 - W1 , W2 - U1 . Kolmivaiheinen virtalähde kytketään liitoskohtiin ( U1, V1, W1 ).

  • · Tärkeimmät sähköominaisuudet : Linjajännite on yhtä suuri kuin käämin jännite; linjavirta on √3x käämivirta.

  • · Yleinen käyttötapa : Käytetään moottoreille, jotka on suunniteltu pienjännitetuloon (esim. 220 V:n syöttö 220 V:n käämeillä) tai suuriin vääntömomentteihin (esim. kompressorit, kuljettimet, raskaat koneet).


Victory- Vaihtovirtasähkömoottori :n valmistus ja laadunvarmistus


1. Riittävä raaka-ainevarasto

Victory- Vaihtovirtasähkömoottori ylläpitää vankkaa, korkealaatuista raaka-ainevarastoa (laadukkaat kuparikäämit, lujat teräslaminaatiot, kestävät alumiinikotelot), jotka hankitaan sertifioiduilta maailmanlaajuisilta toimittajilta. Tämä eliminoi tuotannon viiveet, mahdollistaa nopeat vastaukset kiireellisiin tilauksiin tai äkillisiin kysyntäpiikeihin ja varmistaa, että projektisi pysyvät aikataulussa – tarvitsitpa sitten vakiomalleja tai mukautettuja ratkaisuja.


2. Ammattimaiset tuotantolaitteet ja kokoonpanolinjat

Victory- Vaihtovirtasähkömoottori -pajassa on huippuluokan laitteet:


  • CNC-työstökeskukset (tarkkuuskomponenttien valmistus)

  • Automaattiset kelauskoneet (tasainen kelan laatu)

  • Älykkäät testausjärjestelmät (reaaliaikainen suorituskyvyn validointi)


Täysin automatisoidut kokoonpanolinjat vähentävät inhimillisiä virheitä, tehostavat tuotantoa ja varmistavat, että jokainen moottori täyttää kansainväliset laatustandardit. Päivitämme laitteita jatkuvasti vastaamaan alan viimeisimpiä edistysaskeleita.


3. 100 % laaduntarkastus

Laatu on voiton Vaihtovirtasähkömoottori kulmakivi. Victory- Vaihtovirtasähkömoottori toteuttaa tiukan 100 % tarkastuksen koko tuotantoprosessissa:


  • Raaka-aineiden tarkastus (varmistaa vaatimustenmukaisuuden)

  • Prosessin aikana tehtävät tarkastukset (valvoo komponenttien tarkkuutta)

  • Lopputestaus (arvioi tehokkuuden, vääntömomentin, tärinän ja eristysvastuksen dynamometrien, testaajien ja analysaattoreiden avulla)


noudattaminen  Laadunhallintajärjestelmän ISO 9001 , Victory- Vaihtovirtasähkömoottori takaa viattomat moottorit, jotka toimivat optimaalisesti sovelluksissasi.


Räätälöinti ja toimitusratkaisut


1. OEM/ODM Palvelut

Victory- Vaihtovirtasähkömoottori tarjoaa kattavat OEM/ODM palvelut, jotka on räätälöity yksilöllisiin tarpeisiisi:


  • Tee yhteistyötä insinööriemme kanssa suunnittelusta lopulliseen tuotantoon

  • Mukauta tehoa, nopeutta, kokoa, jännitettä, koteloa tai tuotemerkkiä (tuote logosi alla)

  • Läpinäkyvät prosessit ja tiukka IP-suojaus (mukaan lukien luottamuksellisuussopimukset)


Hyödyntämällä R&D - ja tuotantoosaamisemme, toimitamme kustannustehokkaita ja tehokkaita ratkaisuja, jotka vastaavat liiketoimintatavoitteitasi.


2. Vienti-standardi pakkaus ja toimitus

Victory- Vaihtovirtasähkömoottori käyttää  ISPM 15 -yhteensopivia vientistandardin mukaisia ​​puulaatikoita  (suuritiheyksinen, kosteudenkestävä vaneri), joissa on vaahtomuovipehmuste ja muovikääre sisäistä suojaa varten. Tämä pakkaus:


  • Täyttää maailmanlaajuiset tullimääräykset

  • Estää iskun, kosteuden tai epätasaisen kuljetuksen aiheuttamat vauriot

  • Voidaan räätälöidä suuria/erikoismuotoisia tilauksia varten


Voit luottaa, että moottorisi saapuvat ajoissa ja moitteettomassa kunnossa, riippumatta maailmanlaajuisesta määränpäästäsi.


3. Laadunvarmistus ja takuu

Jokainen moottori on rakennettu  ISO 9001 standardien mukaisesti , mikä takaa tasaisen valmistuslaadun ja maailmanlaajuisten teollisuusmääräysten noudattamisen. Takaamme tuotteillemme  18 kuukauden takuun : jos moottori vaurioituu ei-inhimillisistä syistä (esim. valmistusvirheet) tämän ajanjakson aikana, vaihdamme sen  ilmaiseksi.


entinen moottori


Parametritaulukko

Tuote

Tekniset tiedot

Kuvaus

Räätälöidyt tuotteet

Vaihtovirtasähkömoottori Tyyppi

Kolmivaiheinen vaihtovirtamoottori

(oravahäkkityyppi)



Vaihtovirtasähkömoottori Vakio

IEC 60034

Se on IEC n laatima standardi pyöriville moottoreille.


Tehokkuustaso

IE2 / IE3 / IE4

Se täyttää IE2 IE3 IE4 energiatehokkuusluokan IEC 60034.


Jännite

110/200/220/ 230/240/380/400/415/440/460/480/ 660/ 690V

Moottorit voivat toimia hyvin ± 5 %:n vaihteluvälillä nimellisjännitteestä.

Se voidaan mukauttaa mukaan jännitteen  maasi

Taajuus

50/60 Hz

Moottorit voivat toimia 50 Hz tai 60 Hz taajuudella.

Sitä voidaan mukauttaa mukaan esiintyvän taajuuden maassasi

Suojausaste

IP55

Moottorin pöly- ja vesitiivis suorituskyky on taso 5. Se soveltuu teollisuusskenaarioihin, joissa on pölyä (halkaisija ≥ 1 mm) ja matalapaineista vettä.

Se voidaan räätälöidä IP65:ksi

Eristysluokka

F

Suurin lämpötila, jonka eristysmateriaalit kestävät pitkään, on 155 ℃.

Se voidaan muokata nimellä H

Toimintatila

S1

Jatkuvasti toimiva järjestelmä


Jäähdytysmenetelmä

TEFC

Täysin suljettu tuuletin, joka on jäähdytetty IEC 60034:n IC411:n mukaisesti.


Sivuston ehdot

Lämpötila: -15°C - +40°C

Korkeus: ≤  1000 m


Se voidaan mukauttaa joissa d  ympäristöihin,  on korkeampi tai matalampi lämpötila ja yli 1000 metriä.

 

Kääntyvä

100 % kuparilankaa



Vaihtovirtasähkömoottori Suojaus

PTC/PT100

PTC: termistorisuojaus

PT100: Resistanssitormometrien suojaus

 

A s vaihtoehto

Lähtöakseli

S -standardi koko

Sylinterimäinen avaimella

Akselin halkaisija ja pituus voidaan räätälöidä

Maalin väri

Sininen/harmaa


Se voidaan mukauttaa

Nimikilpi

Victory-brändin standardi


Se voidaan mukauttaa

Laadunvarmistus

ISO 9001 Laatujärjestelmä

Tiukka laadunhallintastandardi, 100% määrä  tarkastettu


Takuuaika

18 kuukautta

Tarjoamme uuden moottorin ilmaiseksi, jos moottori vaurioituu ei-inhimillisistä syistä 18 kuukauden sisällä.



Suunnittelun ja rakentamisen ominaisuudet


Staattorin ja roottorin suunnittelu

Staattori luo pyörivän magneettikentän, kun taas roottori - yleensä oravahäkkityyppinen - seuraa sitä sujuvasti. Tämä yksinkertainen muotoilu takaa kestävyyden ja vähäisen huollon.


Eristysluokka ja lämpösuojaus

Luokan F eristys mahdollistaa korkeamman lämpötilansietokyvyn, mikä parantaa luotettavuutta vaativissa ympäristöissä.


Jäähdytysmenetelmät ja kotelotyypit

  • TEFC (IC411): Standardi useimpiin teollisiin käyttötarkoituksiin

  • Pakotettu ilmanvaihto (IC416): Ihanteellinen vaihtelevan nopeuden tai suuren kuormituksen sovelluksiin



Tyypit 7,5 HP / 5,5 KW 3-vaiheinen Vaihtovirtasähkömoottori


Induktio Vaihtovirtasähkömoottori

Yleisin valinta yksinkertaisuuden ja luotettavuuden vuoksi.


Oravahäkki Vaihtovirtasähkömoottori

Vähän huoltoa vaativa ja erinomainen jatkuvaan käyttöön.


Liukurengas Vaihtovirtasähkömoottori

Käytetään, kun vaaditaan erittäin suurta käynnistysmomenttia, vaikkakin harvinaisempaa tällä teholuokituksella.



煤矿


Sovellukset 7,5 HP / 5,5 kW 3-vaiheinen Vaihtovirtasähkömoottori


Teolliset sovellukset

  • Raskaat pumput

  • Ilma- ja kaasukompressorit

  • Kuljettimet ja murskaimet

  • Sekoittimet ja sekoittimet


Kaupalliset sovellukset

  • LVI-järjestelmät

  • Jäähdytystornit

  • Suuret tuulettimet


Maatalouden ja infrastruktuurin käyttö

  • Kastelupumppujärjestelmät

  • Vedenkäsittelylaitokset

  • Viljan käsittelylaitteet



7,5 HP / 5,5 kW 3-vaiheisen Vaihtovirtasähkömoottori :n käytön edut


Korkea käynnistysmomentti

Täydellinen sovelluksiin, jotka vaativat vahvaa käynnistystehoa.


Energiatehokkuus

Pienemmät tappiot johtavat alhaisempiin käyttökustannuksiin ajan myötä.


Pitkä käyttöikä

Suunniteltu jatkuvaan käyttöön minimaalisella seisokkiajalla.



Asennus- ja johdotusnäkökohdat


Sähköliitännät

Oikea kaapelin mitoitus, ylikuormitussuoja ja maadoitus ovat välttämättömiä turvallisen toiminnan kannalta.


Star-Delta-aloitus

  • Tähti: Vähentää käynnistysvirtaa

  • Delta: Antaa täyden vääntömomentin normaalin käytön aikana


Asennusvaihtoehdot

Yleisiin asennusjärjestelyihin kuuluvat:

  • B3: Jalkakiinnitys

  • B5: Laippaasennettu

  • B35: Jalka ja laippa




Yongzhuan 3 vaihe Vaihtovirtasähkömoottori


Huolto ja vianetsintä


Rutiinihuollon tarkistuslista

  • Tarkista laakerin kunto

  • Mittaa eristysvastus

  • Varmista, että jäähdytysilmavirtaus on esteetön


Yleisiä ongelmia ja ratkaisuja

  • Ylikuumeneminen → Paranna ilmanvaihtoa tai vähennä kuormitusta

  • Melu → Tarkista laakerit ja kohdistus

  • Tärinä → Tasaa kuorma ja akseli



Oikean 7,5 HP / 5,5 kW 3-vaiheisen Vaihtovirtasähkömoottori


Kuormatyyppi ja käyttöjakso

Ymmärrä, onko kuormasi vakio, muuttuva vai vaatiiko korkean käynnistysmomentin.


Toimintaympäristö

Ankarat ympäristöt voivat vaatia korkeampaa IP-suojausta tai erikoispinnoitteita.


Tehokkuusluokan valinta ( IE2 , IE3 , IE4 )

IE3 moottorit ovat usein paras tasapaino alkukustannusten ja pitkän aikavälin energiansäästöjen välillä.




Mitä ovat induktio Vaihtovirtasähkömoottori


Johtopäätös


7,5 HP / 5,5 kW 3-vaihemoottori on luotettava, tehokas ja tehokas ratkaisu vaativiin teollisuussovelluksiin. Se kattaa keskiraskaiden ja raskaiden moottoreiden välisen kuilun ja tarjoaa vahvan suorituskyvyn ilman tarpeetonta monimutkaisuutta. Oikealla valinnalla, asennuksella ja huollolla tämä moottori voi tarjota luotettavaa palvelua vuosikymmeniä.



UKK


1. Onko 7,5 HP sama kuin 5,5 kW?

Kyllä, suunnilleen. 7,5 HP muuntaa noin 5,6 kW:ksi, ja sen teho on yleensä 5,5 kW.


2. Voidaanko 7.5 HP moottoria käyttää VFD n kanssa?

Kyllä. VFD n käyttö parantaa nopeuden hallintaa ja energiatehokkuutta.


3. Mikä runkokoko on yleinen 5,5 kW:n moottorille?

IEC Kehys 132S tai 132M on yleisin.


4. Millä teollisuudenaloilla käytetään 7.5 HP 3-vaihemoottoreita?

Valmistus, LVI, vedenkäsittely, maatalous ja materiaalinkäsittely.


5. Kuinka kauan 7,5 HP 3-vaihemoottori kestää?

Asianmukaisella huollolla 15–20 vuotta tai enemmän on tyypillistä.


Asennusmenetelmät

3-vaiheisen Vaihtovirtasähkömoottori asennusmenetelmät

Tässä on jäsennelty yleiskatsaus 18 3-vaihemoottorin kiinnitystyypeistä:


IM


1. IM V1 (IM 3011)

  • · Suunta:  pystysuora  (akseli alaspäin)

  • · Asennus: Laippa (ei pohjajalkoja)

  • · Kehyksen koko: 63–355

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 1 000+ kW

  • · Käyttökohteet: Pumput, sekoittimet, pystykompressorit (laitteet, jotka vaativat pystysuoran akselin kohdistuksen)


2. IM V3 (IM 3031)

  • · Suunta:  pystysuora  (akseli ylöspäin)

  • · Asennus: Laippa (ei pohjajalkoja)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Pystypuhaltimet, nostimet, pienet pystysuuntaiset pumput


3. IM V5 (IM 1011)

  • · Suunta:  pystysuora  (akseli alaspäin)

  • · Asennus: Laippa (jalustalla)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Teollisuussekoittimet, pystykuljettimet, kompaktit pystysuorat työstölaitteet


4. IM V6 (IM 1031)

  • · Suunta:  pystysuora  (akseli ylöspäin)

  • · Asennus: Laippa (jalustalla)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Pienet pystysuuntaiset kompressorit, nostomekanismit, pystysuorat materiaalinkäsittelylaitteet


5. IM B14 (IM 3601)

  • · Suunta: Vaaka

  • · Asennus: Pieni laippa (päätyasennettu, ei pohjajalkoja)

  • · Kehyksen koko: 63–132

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 75 kW

  • · Käyttökohteet: Pumput, puhaltimet, elintarvikekoneet, maatalouskoneet


6. IM V15 (IM 2011)

  • · Suunta:  pystysuora  (akseli alaspäin)

  • · Asennus: Laippa (erikoisjalat)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Raskaat pystysuorat pumput, laivalaitteet, offshore-koneet


7. IM V17 (IM 2111)

  • · Suunta:  pystysuora  (akseli alaspäin)

  • · Asennus: Laippa (sivulle asennetut pohjajalat)

  • · Kehyksen koko: 63–132

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 75 kW

  • · Käyttökohteet: Kompaktisekoittimet, pystykuljettimet, laboratoriokäsittelylaitteet


8. IM V18 (IM 3611)

  • · Suunta: pystysuora  (akseli ylöspäin)

  • · Asennus: Laippa (sivulle asennetut pohjajalat)

  • · Kehyksen koko: 63–132

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 75 kW

  • · Käyttökohteet: Pienet nostimet, pystytuulettimet, materiaalinnostojärjestelmät


9. IM V19 (IM 3631)

  • · Suunta: pystysuora  (akseli ylöspäin)

  • · Asennus: Laippa (erikoisjalat)

  • · Kehyksen koko: 63–132

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 75 kW

  • · Käyttökohteet: Offshore-pumput, kompaktit pystykompressorit, laivalaitteet


10. IM B34 (IM 2101)

  • · Suunta:  Vaaka

  • · Asennus: Pohjajalat + sivulaippa

  • · Kehyksen koko: 63–132

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 75 kW

  • · Käyttökohteet: Kuljettimet, teollisuussekoittimet, kaksiasennusvaihtoehtoa vaativat koneet


11. IM V35 (IM 2031)

  • · Suunta: pystysuora  (akseli alaspäin)

  • · Asennus: Laippa (pidennetyt jalat)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Suuret pystysuorat pumput, kaivoslaitteet, raskaat sekoittimet


12. IM V37 (IM 2131)

  • · Suunta: pystysuora  (akseli alaspäin)

  • · Asennus: Laippa (offset jalat)

  • · Kehyksen koko: 63–132

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 75 kW

  • · Käyttökohteet: Kompaktit pystysuorat koneet, lääketieteelliset laitteet, tarkkuustyöstötyökalut


13. IM B3 (IM 1001)

  • · Suunta: Vaaka

  • · Asennus: Pohjajalat (ei laippaa)

  • · Kehyksen koko: 63–355

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 1 000+ kW

  • · Käyttökohteet: Puhaltimet, kompressorit, leikkuukoneet, teollisuuspumput (yleiset raskaat koneet)


14. IM B5 (IM 3001)

  • · Suunta: Vaaka

  • · Asennus: Laippa (ei pohjajalkoja)

  • · Kehyksen koko: 63–280

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 500 kW

  • · Käyttökohteet: Pumput, puhaltimet, automaatiolaitteet, kuljetinjärjestelmät


15. IM B6 (IM 1051)

  • · Suunta:  Vaaka

  • · Asennus: Pieni laippa (päätyasennettu, pohjajaloilla)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Pienet pumput, laboratoriokoneet, kevyet teollisuuden laitteet


16. IM B7 (IM 1061)

  • · Suunta: Vaaka

  • · Asennus: Erikoislaippa (päätyasennettu, pohjajaloilla)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Tarkkuuskoneet, tekstiililaitteet, pienet työstötyökalut


17. IM B8 (IM 1071)

  • · Suunta:  Vaaka

  • · Asennus: Jatkettu laippa (päätyasennettu, pohjajaloilla)

  • · Kehyksen koko: 63–160

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 110 kW

  • · Käyttökohteet: Elintarvikkeiden jalostuskoneet, pakkauslaitteet, pienet teollisuuspumput


18. IM B35 (IM 2001)

  • · Suunta:  Vaaka

  • · Asennus: Pohjajalat + laippa

  • · Kehyksen koko: 63–355

  • · Tehoalue: ~0,12 kW - 1 000+ kW

  • · Käyttökohteet: Monikäyttöiset koneet, kompressorit, suuret pumput (joustavat asennustarpeet)


Yrityksen profiili

Induktio Vaihtovirtasähkömoottori ja varusteet Vaihteistot ja nopeudenalentimet myytävänä – johtava valmistaja ja toimittaja


  • ·  Johtava Vaihtovirtasähkömoottori ja Vaihteistot ja nopeudenalentimet valmistaja vuodesta 2007


  • ·  Tarjoa yksivaiheinen OEM- ja ODM-palvelu


  • ·  Tarjouksen takuuaika on 18 kuukautta verrattuna yleiseen 12 kuukauden autoteollisuuteen


  • ·  Yli 15 000 neliömetriä tehdasaluetta, jossa on yli 50 työntekijää


  • ·  11 tuotantolinjaa ja vuosituotanto 300 000 moottorisarjaa


  • ·  100 % määrätarkastus ennen toimitusta


  • ·  Yli 20 patenttitodistusta ja CE , CCC , ISO9001-sertifikaatti


  • ·  Käy kauppaa asiakkaiden kanssa yli 80 maassa ja yli 100 onnistunutta tapausta


Video Victorysta- Vaihtovirtasähkömoottori ---- Induktio Vaihtovirtasähkömoottori & Gear Vaihteistot ja nopeudenalentimet Valmistaja


Luota Victory Machinery Technology Co., Ltd.:hen Vaihtovirtasähkömoottori -ratkaisuissasi


Victory Machinery Technology Co., Ltd. tarjoaa laajan valikoiman huippuluokan AC-oikosulkumoottoreita ja niihin liittyviä tuotteita, jotka on suunniteltu tarjoamaan optimaalinen tehokkuus, luotettavuus ja suorituskyky eri teollisuudenaloilla. Etsitpä sitten tehokkaita moottoreita, räjähdyssuojattuja ratkaisuja tai räätälöityjä tuotteita, yritys on luotettava valmistaja, joka pystyy vastaamaan globaalien markkinoiden ainutlaatuisiin tarpeisiin. Sitoutumalla laatuun, innovaatioihin ja asiakastyytyväisyyteen Victory Machinery Technology Co., Ltd. on ihanteellinen kumppanisi kaikissa moottoriratkaisuissasi.



Riittävä raaka-ainevarasto


Victory Machinery Technology Co., Ltd.:ssä ylläpidämme vankkaa ja riittävää raaka-ainevarastoa varmistaaksemme keskeytymättömän tuotannon ja AC-oikosulkumoottoritilaustesi oikea-aikaisen toimituksen. Hankimme vain korkealaatuisia raaka-aineita – mukaan lukien laadukkaat kuparikäämit, lujat teräslaminaatiot ja kestävät alumiinikotelot – sertifioiduilta maailmanlaajuisilta toimittajilta, jotka noudattavat tiukkoja laatustandardeja. Tämä runsas varasto ei ainoastaan ​​eliminoi materiaalipulan aiheuttamia tuotannon viivästyksiä, vaan mahdollistaa myös nopean reagoinnin kiireellisiin asiakaspyyntöihin ja äkillisiin tilausten lisääntymiseen. Tarvitsitpa sitten vakiomoottorimalleja tai räätälöityjä ratkaisuja, hyvin varustettu raaka-ainevarastomme luo vankan perustan tehokkaalle tuotannolle ja varmistaa, että projektisi pysyvät aikataulussa.




Riittävä raaka-ainevarasto1Riittävä raaka-ainevarasto2


Ammattimaiset tuotantolaitteet ja kokoonpanolinjat


Victory Machinery Technology Co., Ltd. tarjoaa huippuluokan ammattimaiset tuotantolaitteet ja täysin automatisoidut kokoonpanolinjat, jotka ovat korkealaatuisen moottorivalmistuksen ydin. Tuotantopajamme on varustettu edistyneillä CNC-työstökeskuksilla, tarkkuusleimauskoneilla, automaattisilla kelauskoneilla ja älykkäillä testauslaitteilla, mikä varmistaa, että kaikki AC-oikosulkumoottorin komponentit valmistetaan poikkeuksellisen tarkasti. Automatisoidut kokoonpanolinjat virtaviivaistavat tuotantoprosessia, vähentävät inhimillisiä virheitä ja parantavat merkittävästi tuotannon tehokkuutta. Panostamme jatkuvasti laitteidemme päivittämiseen ja tuotannon työnkulkujen optimointiin pysyäksemme autoteollisuuden uusimman teknologisen kehityksen tahdissa. Ammattimaisen tuotantokyvyn avulla voimme jatkuvasti toimittaa moottoreita, jotka täyttävät tai ylittävät kansainväliset laatustandardit, mikä takaa sinulle luotettavan suorituskyvyn ja pitkän käyttöiän.




Ammattimaiset tuotantolaitteet ja kokoonpanolinjat3Ammattimaiset tuotantolaitteet ja kokoonpanolinjat2Ammattimaiset tuotantolaitteet ja kokoonpanolinjat1


100% laatutarkastus


Laatu on kulmakivimme. Suoritamme 100 % tiukan laaduntarkastuksen koko tuotannon ajan – raaka-aineiden tarkastuksesta lopputuotteen testaukseen. Kehittyneiden laitteiden (dynamometrit, eristystestaajat, tärinäanalysaattorit) avulla QC-tiimimme arvioi keskeisiä suorituskykyindikaattoreita. ISO 9001 noudattaen takaamme virheettömiä moottoreita, jotka toimivat optimaalisesti sovelluksissasi.



100 % laaduntarkastus 1100 % laaduntarkastus 2


Tarjoa palvelua OEM/ODM


Tarjoamme kattavia OEM/ODM -palveluita, jotka on räätälöity yksilöllisiin tarpeisiisi. Kokeneet insinöörimme tekevät yhteistyötä kanssasi suunnittelusta ymmärtääkseen sovellusvaatimuksia ja brändäystarpeita – mukauttaa tehoa, nopeutta, kokoa, jännitettä tai koteloa tai tuottaa tuotemerkkisi alla. Hyödyntämällä vahvaa R&D ja tuotantokokemusta, toimitamme kustannustehokkaita ja tehokkaita ratkaisuja läpinäkyvillä prosesseilla ja IP-suojauksella.



Tarjoa OEMODM-palvelua1Tarjoa OEMODM-palvelua2


Vie vakiopuinen laatikko: Vahva pakkaus varmistaa hyvän kunnon saapuessa


Käytämme pakkaamiseen ISPM 15 -standardin mukaisia ​​vientistandardin mukaisia ​​puulaatikoita, joissa on vaahtomuovipehmuste ja muovikääre sisäsuojaksi. Tämä tiheä, kosteutta hylkivä pakkaus täyttää maailmanlaajuiset tullimääräykset ja estää vaurioita kuljetuksen aikana. Räätälöity pakkaus suurille/erikoistilauksille takaa turvallisen toimituksen. Voit luottaa, että moottorisi saapuvat ajoissa ja täydellisessä kunnossa kaikkialla maailmassa.



Vie standardi puinen laatikko2Vie standardi puinen laatikko3Vie standardi puinen laatikko1



Usein kysytyt kysymykset

Kysymys 1: Mitä tietoja minun tulee antaa, kun valitsen Vaihtovirtasähkömoottori , Vaihteistot ja nopeudenalentimet tai nopeuden Vaihteistot ja nopeudenalentimet ?


A1 : Tehokkain tapa valita oikea moottori tai vaihteisto on toimittaa moottoripiirros asiaankuuluvin parametreineen. Insinöörimme tarkistavat nämä tiedot ja suosittelevat sovelluksellesi sopivinta mallia. Vaihtoehtoisesti voit antaa seuraavat tiedot:


  1. 1. Tyyppi, malli, teho ja vääntömomentti.

  2. 2. Haluttu suhde tai lähtönopeus.

  3. 3. Työolosuhteet ja kytkentätapa.

  4. 4. Määrä ja koneen nimi asennusta varten.

  5. 5. Tulotila ja syöttönopeus.

  6. 6. Vaihtovirtasähkömoottori merkki/malli tai laipan ja moottorin akselin koko.

Q2: Oletko valmistaja?


A2 : Kyllä, olemme ammattimainen moottoreiden ja alennuslaitteiden valmistaja, jolla on 20 vuoden kokemus ja joka sijaitsee Changzhoussa, Jiangsussa, Kiinassa.


Q3: Mikä on toimitusaikasi?


A3 : Toimitusaikamme on noin 10 päivää näytetilauksille ja 15 päivää bulkkikonttitilauksille.


Q4: Voinko saada näytteen ensin?


A4 : Ehdottomasti! Toimitamme mielellämme näytteen testausta varten ennen muodollisen tilauksen tekemistä.


Q5: Mikä on vähimmäistilausmääräsi ( MOQ )?


A5 : MOQ on 1 kappale mallia kohden tehdasmerkkituotteille ja -pakkauksille. OEM-tuotemerkin ja -pakkausten osalta MOQ on 50 kappaletta mallia kohti.


Q6: Tarjoatko OEM/ODM palveluita?


A6 : Kyllä, olemme korkealuokkainen OEM/ODM valmistaja, joka on riippumattomien kolmannen osapuolen arvioiden sertifioima.


Q7: Kuinka tehtaasi varmistaa laadunvalvonnan?


A7 : Laatu on tärkein prioriteettimme. Noudatamme tiukkaa laadunvalvontajärjestelmää koko tuotantoprosessin ajan. QC-tiimimme valvoo laatua jokaisessa vaiheessa ja suorittaa testejä ennen jokaista lähetystä varmistaakseen korkeat standardit.


Q8: Mitkä ovat takuuehtosi?


A8 : Tarjoamme 18 kuukauden takuun lähetyspäivästä alkaen konossementissa (B/L) määritellyn mukaisesti.


Q9: Kuinka ylläpidät pitkäaikaisia ​​ja vahvoja liikesuhteita?


A9 : Arvostamme asiakkaitamme ja varmistamme pitkäaikaiset suhteet seuraavilla tavoilla:

  1. · Korkealaatuisten tuotteiden tarjoaminen kilpailukykyiseen hintaan asiakkaillemme.

  2. · Kohtele jokaista asiakasta ystävänä ja hoitaa liiketoimintaa vilpittömästi heidän sijainnistaan ​​riippumatta.


Edellinen: 
Seuraavaksi: 

Liittyvät tuotteet

sisältö on tyhjä!

Kolmivaiheinen vaihtovirtamoottori

Yksivaiheinen vaihtovirtamoottori

Vaihteistot ja nopeudenalentimet

Miksi VICTORY

© COPYRIGHT 2024 VICTORY MACHINERY TECHNOLOGY CO., LTD. KAIKKI OIKEUDET PIDÄTETÄÄN.