Ως κορυφαίος κατασκευαστής εδώ και 20 χρόνια. Η εξαίσια χειροτεχνία μας μπορεί να καλύψει όλες τις απαιτήσεις σας!
Προϊόντα
Είστε εδώ: Σπίτι » Ισχύς κινητήρα σε ίππους » 5,5 HP / 4 KW » 5,5 HP / 4 KW 3-Phase Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

5,5 HP / 4 KW 3-φασική Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Όταν ο βιομηχανικός εξοπλισμός χρειάζεται λίγο περισσότερους μυς—αλλά όχι ένα πλήρες εργοστάσιο παραγωγής ισχύος— ο τριφασικός κινητήρας 5,5 HP / 4 KW μπαίνει τέλεια. Είναι αυτό το γλυκό σημείο όπου οι επιδόσεις, η αποτελεσματικότητα και το κόστος κάνουν όλα τα χέρια. Από τα δάπεδα του εργοστασίου μέχρι τις εγκαταστάσεις επεξεργασίας νερού, αυτό το μέγεθος κινητήρα βρίσκεται παντού, τροφοδοτώντας αθόρυβα τις βασικές λειτουργίες.
  • Στήριγμα ποδιού, βάση φλάντζας, βάση θήκης

  • 112M , 132M, 160M

  • 1

  • 18 μηνών

  • Τριφασική ασύγχρονη Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

  • Νίκη

  • 3600rpm, 3000rpm, 1800rpm, 1500rpm, 1200rpm, 1000rpm, 900rpm, 750rpm

  • 200V, 210V, 220V, 230V, 240V, 380V, 400V, 415V, 440V, 460V, 480V, 660V, 690V

  • 5,5 HP / 4 kW

  • 50HZ 60HZ

  • 2P 4P 6P 8P

  • IE4 IE3 IE2

  • Κέλυφος από χυτοσίδηρο/Σώμα αλουμινίου

  • Αντλίες, Συμπιεστές, Μίξερ, Μεταφορείς, Ανελκυστήρες, Γερανοί & Ανυψωτικά...

  • Δεκτός

  • Δυνατή ξύλινη θήκη ή προσαρμοσμένη

  • CE CQC

Διαθεσιμότητα:
κουμπί κοινής χρήσης facebook
κουμπί κοινής χρήσης twitter
κουμπί κοινής χρήσης γραμμής
κουμπί κοινής χρήσης wechat
κουμπί κοινής χρήσης linkedin
κουμπί κοινής χρήσης pinterest
κουμπί κοινής χρήσης whatsapp
κοινοποιήστε αυτό το κουμπί κοινής χρήσης

Περιγραφή προϊόντος


3φασικός κινητήρας


Εισαγωγή στο 5,5 HP / 4 KW 3-φασικό Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Όταν ο βιομηχανικός εξοπλισμός χρειάζεται λίγο περισσότερους μυς—αλλά όχι ένα πλήρες εργοστάσιο παραγωγής ισχύος— ο τριφασικός κινητήρας 5,5 HP / 4 KW μπαίνει τέλεια. Είναι αυτό το γλυκό σημείο όπου οι επιδόσεις, η αποτελεσματικότητα και το κόστος κάνουν όλα τα χέρια. Από τα δάπεδα του εργοστασίου μέχρι τις εγκαταστάσεις επεξεργασίας νερού, αυτό το μέγεθος κινητήρα βρίσκεται παντού, τροφοδοτώντας αθόρυβα τις βασικές λειτουργίες.


Αν τα μοτέρ ήταν παπούτσια, αυτό θα ήταν η καθημερινή μπότα εργασίας: σκληρή, αξιόπιστη και αρκετά άνετη για να φοριέται όλη μέρα.


Τι σημαίνει 5,5 HP / 4 KW σε αξιολογήσεις Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος ;

Οι αξιολογήσεις Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος μπορεί να φαίνονται τρομακτικές, αλλά στην πραγματικότητα είναι αρκετά απλές.


  • 5.5 HP (Horsepower) σας λέει πόση μηχανική ισχύ αποδίδει ο κινητήρας.

  • Τα 4 KW (Kilowatt) είναι το μετρικό ισοδύναμο, που χρησιμοποιείται συνήθως στα ηλεκτρικά πρότυπα.


Και οι δύο περιγράφουν την ίδια έξοδο - μόνο σε διαφορετικές μονάδες.


Γιατί η 3-φάση Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος κυριαρχεί στις βιομηχανικές εφαρμογές

Προτιμώνται οι τριφασικοί κινητήρες γιατί προσφέρουν:


  • Ομαλή και συνεχής ροπή

  • Υψηλότερη απόδοση

  • Χαμηλότερο ρεύμα λειτουργίας

  • Μειωμένη δόνηση


Με λίγα λόγια, είναι κατασκευασμένα για σοβαρή εργασία και πολλές ώρες λειτουργίας.



Επεξήγηση Horsepower vs Kilowatt


Απλή μετατροπή HP σε KW

Εδώ είναι η φόρμουλα που χρησιμοποιούν όλοι:

1 HP ≈ 0,746 KW


Ετσι:

  • 5,5 HP × 0,746 ≈ 4,1 KW

Στην πράξη, αυτός είναι τυποποιημένος και διατίθεται στο εμπόριο ως κινητήρας 4 KW.


Σχέση ισχύος, ροπής και ταχύτητας

Η ισχύς είναι ένας συνδυασμός ροπής και ταχύτητας. Ένας κινητήρας 5,5 HP προσφέρει αισθητά υψηλότερη ροπή από τις μικρότερες τιμές, καθιστώντας τον ιδανικό για φορτία που αντιστέκονται στην κίνηση—όπως αντλίες που ξεκινούν υπό πίεση ή μεταφορείς που μεταφέρουν βαρύ υλικό.




微信图片_20250912094418_150_7


Τεχνικές προδιαγραφές ενός 5,5 HP / 4 KW 3 φάσεων Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


额定功率 ( kW / HP ) 机座号 (Μέγεθος πλαισίου) 极数 (Πόλος) 额定功率60Hz 效率 (100%) IE2 / IE3 / IE4 功率因数 (COS$phi$) IE2 / IE3 IE4 额定 转矩
4 / 5,5 112M 2 2900 / 3480 85,8 / 88,1 / 90,0 0,88 / 0,88 / 0,88 13.2 35
4 / 5,5 112M 4 1450 / 1740 86,6 / 88,6 / 91,1 0,82 / 0,82 / 0,81 26.3 41
4 / 5,5 132 εκ 6 960 / 1152 84,6 / 86,8 / 89,7 0,77 / 0,76 / 0,75 39.8 63
4 / 5,5 160 εκ 8 720 / 864 82,1 / 84,5 / 88,0 0,73 / 0,72 / 0,71 53.1 108


Προδιαγραφές & απόδοση πυρήνα Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


Περιβαλλοντική & Λειτουργική Συμβατότητα


1. Προϋποθέσεις τοποθεσίας

Οι κινητήρες Victory λειτουργούν αξιόπιστα στα  περισσότερα βιομηχανικά περιβάλλοντα :


  • Εύρος θερμοκρασίας: -15°C έως +40°C (ιδανικό για αποθήκες, εργοστάσια και υπαίθρια καταφύγια)

  • Υψόμετρο: ≤1000 μέτρα (συμβατό με αστικά φυτά, αγροτικά εργαστήρια και εγκαταστάσεις σε χαμηλό έως μέτριο υψόμετρο)


Αυτή η ευελιξία τα καθιστά κατάλληλα για παγκόσμιες εφαρμογές σε μη ακραία κλίματα, με προσαρμοσμένες τροποποιήσεις διαθέσιμες για ακραίες θερμοκρασίες (-40°C έως +50°C) ή τοποθεσίες μεγάλου υψομέτρου (>1000m).


2. Σύστημα μόνωσης

Η μόνωση του κινητήρα πληροί  τα πρότυπα απόδοσης Κατηγορίας F (105K)  (βαθμολογημένη για συνεχή λειτουργία 155°C) και επικυρώνεται μέσω δοκιμών Κλάσης Β (80Κ). Αυτή η διπλή συμμόρφωση εξασφαλίζει εκτεταμένη διάρκεια ζωής (20.000+ ώρες λειτουργίας) και σταθερή αξιοπιστία σε σενάρια συνεχούς λειτουργίας 24/7 (π.χ. γραμμές παραγωγής, αντλίες επεξεργασίας νερού). Για εφαρμογές ακραίας ζέστης (π.χ. χυτήρια),  η μόνωση κατηγορίας H (μέγιστο 180°C)  διατίθεται ως προσαρμογή.


3. Έλεγχος κραδασμών & θορύβου

Σχεδιασμένοι στην  κλάση κραδασμών Α  (χαμηλό θόρυβο, ελάχιστη μηχανική φθορά), οι κινητήρες μας είναι ιδανικοί για εξοπλισμό ακριβείας όπως μηχανές συσκευασίας ή ιατρικά εργαλεία. Για πιο ήσυχα περιβάλλοντα (π.χ. εργαστήρια) ή ευαίσθητα όργανα,  Κλάση δόνησης Β (ομαλή λειτουργία) για τη μείωση των λειτουργικών διαταραχών. μπορεί να ζητηθεί


4. Κύκλος εργασίας

Σχεδιασμένοι για  λειτουργία Continuous Duty (S1) , οι κινητήρες μας λειτουργούν επ' αόριστον με ονομαστικό φορτίο χωρίς υπερθέρμανση—ιδανικοί για συνεχείς εφαρμογές: βιομηχανικές αντλίες, ανεμιστήρες εξαερισμού, συστήματα μεταφοράς και βαριά μηχανήματα.


Ηλεκτρικά & Προστατευτικά Χαρακτηριστικά


1. Τάση & Συχνότητα

Τυπικές προδιαγραφές:  380V/50Hz  (παγκόσμιο πρότυπο βιομηχανικού δικτύου). Οι επιλογές προσαρμογής περιλαμβάνουν:


  • Μεμονωμένες τάσεις: 200V–660V (π.χ. 220V/60Hz για τη Βόρεια Αμερική, 230V/50Hz για την Ευρώπη)

  • Συχνότητα: 50/60Hz (ή προσαρμοσμένος συντονισμός για εξειδικευμένες ανάγκες όπως αεροδιαστημικές εφαρμογές 400Hz)


Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος διατηρεί τη βέλτιστη απόδοση ακόμη και με διακυμάνσεις τάσης ±5%—κρίσιμο για ασταθή δίκτυα ισχύος σε απομακρυσμένες ή αναπτυσσόμενες περιοχές.


2. Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος Προστασία

Βελτιώστε την ασφάλεια και μειώστε το χρόνο διακοπής λειτουργίας με προαιρετικά  θερμίστορ PTC (προστασία υπερθέρμανσης)  ή  αισθητήρες θερμοκρασίας PT100 (παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο) . Αυτά τα εξαρτήματα ενεργοποιούν ειδοποιήσεις ή αυτόματους τερματισμούς λειτουργίας κατά την υπερθέρμανση, αποτρέποντας τη ζημιά σε εφαρμογές υψηλού φορτίου (συμπιεστές, μεταφορείς) και μειώνοντας το μακροπρόθεσμο κόστος επισκευής.


3. Κατηγορία Προστασίας

Πρότυπη  προστασία από εισροή IP54/IP55  (στεγανή στη σκόνη, ανθεκτική στο νερό) έναντι σωματιδίων και πίδακες νερού χαμηλής πίεσης—ιδανικές για χώρους εργασίας με υγρασία/σκόνη (εγκαταστάσεις επεξεργασίας τροφίμων, εργοτάξια). Για σκληρά περιβάλλοντα (ισχυρή βροχή, πλύσεις),  IP65 (πλήρης στεγανότητα στη σκόνη + αντοχή στο νερό σε υψηλή πίεση) κατόπιν αιτήματος. διατίθεται


4. Ψύξη & Αερισμός

Το Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος χρησιμοποιεί  τεχνολογία Totally Enclosed Fan-Cooled (TEFC)  (ανά IEC 60034-6, IC411):


  • Σφραγίζει τον κινητήρα για να μπλοκάρει τη σκόνη, την υγρασία και τα συντρίμμια (κρίσιμα για αγροκτήματα, ορυχεία ή βρώμικες βιομηχανικές περιοχές)

  • Οι εξωτερικοί ανεμιστήρες εξασφαλίζουν αποτελεσματική απαγωγή θερμότητας, διατηρώντας σταθερές θερμοκρασίες σε εργασίες υψηλής ροπής και μεγάλης διάρκειας


Κατασκευή & Ποιότητα Υλικών


1. Περιέλιξη

Κατασκευασμένα με  σύρμα χαλκού 100% υψηλής καθαρότητας  (όχι αλουμίνιο), οι περιελίξεις μας προσφέρουν:


  • Ανώτερη ηλεκτρική αγωγιμότητα (μειώνει την απώλεια ενέργειας και τους λογαριασμούς κοινής ωφελείας)

  • Βελτιωμένη αντίσταση στη θερμότητα (επεκτείνει τη διάρκεια ζωής του κινητήρα σε συνεχή λειτουργία)

  • Καλύτερη απόδοση σε εργασίες υψηλού φορτίου και μεγάλης διάρκειας σε σύγκριση με εναλλακτικά υλικά


2. Άξονας εξόδου

Τυπικός κυλινδρικός άξονας με κλειδί. προσφέρουμε  προσαρμοσμένη διάμετρο/μήκος άξονα  (π.χ. εκτεταμένοι άξονες για συγκεκριμένους συνδέσμους, μη τυποποιημένα μεγέθη κλειδιών) για να ταιριάζουν στις μοναδικές απαιτήσεις του εξοπλισμού σας.


铸件


Μέθοδοι καλωδίωσης 3 φάσεων Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Ακολουθεί μια σαφής εξήγηση των δύο μεθόδων καλωδίωσης τριφασικού κινητήρα:


Σύνδεση αστεριού (Y).

  • · Ρύθμιση καλωδίωσης : Τα τρία άκρα περιέλιξης του κινητήρα ( U2, V2, W2 ) συνδέονται μεταξύ τους (δημιουργώντας ένα κεντρικό σημείο 'αστέρι'), ενώ τα τρία άκρα εκκίνησης ( U1, V1, W1 ) συνδέονται στην τριφασική παροχή ρεύματος.

  • · Βασικά ηλεκτρικά χαρακτηριστικά : Η τάση γραμμής (τάση τροφοδοσίας) είναι √3x τάση περιέλιξης. Το ρεύμα γραμμής ισούται με το ρεύμα περιέλιξης.

  • · Περίπτωση κοινής χρήσης : Χρησιμοποιείται για κινητήρες σχεδιασμένους για είσοδο υψηλής τάσης (π.χ. τροφοδοσία 380 V με περιελίξεις 220 V) ή για μείωση του ρεύματος εκκίνησης (π.χ. σε εφαρμογές ελαφρού φορτίου όπως ανεμιστήρες ή μικρές αντλίες).


Σύνδεση Delta (△).

  • · Ρύθμιση καλωδίωσης : Τα άκρα περιέλιξης του κινητήρα συνδέονται σε κλειστό βρόχο: U2 έως V1 , V2 έως W1 , W2 έως U1 . Το τριφασικό τροφοδοτικό συνδέεται στα σημεία διασταύρωσης ( U1, V1, W1 ).

  • · Βασικά ηλεκτρικά χαρακτηριστικά : Η τάση γραμμής ισούται με την τάση περιέλιξης. Το ρεύμα γραμμής είναι √3x ρεύμα περιέλιξης.

  • · Περίπτωση κοινής χρήσης : Χρησιμοποιείται για κινητήρες σχεδιασμένους για είσοδο χαμηλής τάσης (π.χ. τροφοδοσία 220 V με περιελίξεις 220 V) ή εφαρμογές υψηλής ροπής (π.χ. συμπιεστές, μεταφορείς, βαριά μηχανήματα).


Μέθοδοι καλωδίωσης


Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος 's Manufacturing & Quality Assurance


1. Επαρκές απόθεμα πρώτων υλών

Η Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος διατηρεί ένα στιβαρό, υψηλής ποιότητας απόθεμα πρώτων υλών (τυλίξεις χαλκού υψηλής ποιότητας, πλαστικοποιήσεις χάλυβα υψηλής αντοχής, ανθεκτικά περιβλήματα αλουμινίου) που προέρχονται από πιστοποιημένους παγκόσμιους προμηθευτές. Αυτό εξαλείφει τις καθυστερήσεις παραγωγής, επιτρέπει γρήγορες απαντήσεις σε επείγουσες παραγγελίες ή ξαφνικές αυξήσεις της ζήτησης και διασφαλίζει ότι τα έργα σας παραμένουν εντός χρονοδιαγράμματος—είτε χρειάζεστε τυπικά μοντέλα είτε προσαρμοσμένες λύσεις.


2. Επαγγελματικός Εξοπλισμός Παραγωγής & Γραμμές Συναρμολόγησης

Το εργαστήριο Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος διαθέτει εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας:


  • Κέντρα κατεργασίας CNC (κατασκευή εξαρτημάτων ακριβείας)

  • Αυτόματες μηχανές περιέλιξης (συνεπής ποιότητα πηνίου)

  • Ευφυή συστήματα δοκιμών (επικύρωση απόδοσης σε πραγματικό χρόνο)


Οι πλήρως αυτοματοποιημένες γραμμές συναρμολόγησης μειώνουν το ανθρώπινο λάθος, ενισχύουν την παραγωγική απόδοση και διασφαλίζουν ότι κάθε κινητήρας πληροί τα διεθνή πρότυπα ποιότητας. Αναβαθμίζουμε συνεχώς τον εξοπλισμό για να ευθυγραμμιστεί με τις τελευταίες εξελίξεις του κλάδου.


3. 100% ποιοτικός έλεγχος

Η ποιότητα είναι η νίκη- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος ακρογωνιαίος λίθος. Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος εφαρμόζει αυστηρή επιθεώρηση 100% σε ολόκληρη τη διαδικασία παραγωγής:


  • Επαλήθευση πρώτων υλών (εξασφαλίζει τη συμμόρφωση με τις προδιαγραφές)

  • Έλεγχοι κατά τη διαδικασία (παρακολουθεί την ακρίβεια των στοιχείων)

  • Τελική δοκιμή (εκτιμά την απόδοση, τη ροπή, τους κραδασμούς και την αντίσταση μόνωσης μέσω δυναμομέτρων, ελεγκτών και αναλυτών)


Η τήρηση του  συστήματος διαχείρισης ποιότητας ISO 9001 , Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος εγγυάται κινητήρες χωρίς ελαττώματα που αποδίδουν βέλτιστα στις εφαρμογές σας.


Λύσεις προσαρμογής και παράδοσης


1. OEM/ODM Υπηρεσίες

Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος προσφέρει ολοκληρωμένες υπηρεσίες OEM/ODM προσαρμοσμένες στις μοναδικές σας ανάγκες:


  • Συνεργαστείτε με τους μηχανικούς μας από το σχεδιασμό έως την τελική παραγωγή

  • Προσαρμόστε την ισχύ, την ταχύτητα, το μέγεθος, την τάση, το περίβλημα ή την επωνυμία (παραγωγή κάτω από το λογότυπό σας)

  • Διαφανείς διαδικασίες και αυστηρή προστασία IP (συμπεριλαμβάνονται συμφωνίες εμπιστευτικότητας)


Αξιοποιώντας την τεχνογνωσία μας R&D και στην παραγωγή, παρέχουμε οικονομικά αποδοτικές λύσεις υψηλής απόδοσης που ευθυγραμμίζονται με τους επιχειρηματικούς σας στόχους.


2. Εξαγωγή-Τυπική Συσκευασία & Παράδοση

Το Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος χρησιμοποιεί  ξύλινα κουτιά σύμφωνα με το πρότυπο εξαγωγής ISPM 15  (κόντρα πλακέ υψηλής πυκνότητας, ανθεκτικό στην υγρασία) με επένδυση από αφρό και πλαστικό περιτύλιγμα για εσωτερική προστασία. Αυτή η συσκευασία:


  • Συμμορφώνεται με τους παγκόσμιους τελωνειακούς κανονισμούς

  • Αποτρέπει τη ζημιά από κρούση, υγρασία ή ανώμαλη μεταφορά

  • Μπορεί να προσαρμοστεί για παραγγελίες μεγάλων/ειδικών σχημάτων


Μπορείτε να εμπιστευτείτε ότι οι κινητήρες σας θα φτάσουν στην ώρα τους και σε άριστη κατάσταση λειτουργίας, ανεξάρτητα από τον παγκόσμιο προορισμό σας.


3. Διασφάλιση Ποιότητας & Εγγύηση

Κάθε κινητήρας είναι κατασκευασμένος σύμφωνα με  τα πρότυπα ISO 9001 , διασφαλίζοντας σταθερή ποιότητα κατασκευής και συμμόρφωση με τους παγκόσμιους βιομηχανικούς κανονισμούς. Υποστηρίζουμε τα προϊόντα μας με  εγγύηση 18 μηνών : εάν ένας κινητήρας υποστεί ζημιά από μη ανθρώπινους παράγοντες (π.χ. κατασκευαστικά ελαττώματα) εντός αυτής της περιόδου, τον αντικαθιστούμε  δωρεάν.


部分工业电机,3D渲染隔离在白色背景上


Πίνακας παραμέτρων:


Είδος

Προδιαγραφές

Περιγραφή

Εξατομικευμένα είδη

Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος Τύπος

Τριφασικός κινητήρας AC

(τύπος σκίουρου-κλουβί)



Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος Τυπικό

IEC 60034

Είναι ένα πρότυπο για περιστρεφόμενους κινητήρες που έχει διαμορφωθεί από IEC .


Επίπεδο αποτελεσματικότητας

IE2 / IE3 / IE4

Πληροί IE2 IE3 IE4 βαθμό ενεργειακής απόδοσης IEC 60034.


Δυναμικό

110/200/220/ 230/240/380/400/415/440/460/480/ 660/ 690V

Οι κινητήρες μπορούν να λειτουργήσουν καλά σε διακυμάνσεις ± 5% από την ονομαστική τάση.

Μπορεί να προσαρμοστεί ανάλογα με την  τάση  στη χώρα σας

Συχνότητα

50/60Hz

Οι κινητήρες μπορούν να λειτουργήσουν σε 50Hz ή 60Hz.

Μπορεί να προσαρμοστεί ανάλογα με τη  συχνότητα στη χώρα σας

Βαθμός προστασίας

IP55

Ο κινητήρας έχει αντοχή στη σκόνη και αδιάβροχη απόδοση επιπέδου 5. Είναι κατάλληλος για βιομηχανικά σενάρια όπου υπάρχει σκόνη (διάμετρος ≥ 1mm) και ψεκασμός νερού χαμηλής πίεσης.

Μπορεί να προσαρμοστεί ως IP65

Κατηγορία μόνωσης

φά

Η μέγιστη θερμοκρασία που μπορούν να αντέξουν τα μονωτικά υλικά για μεγάλο χρονικό διάστημα είναι 155 ℃.

Μπορεί να προσαρμοστεί ως H

Τρόπος λειτουργίας

S1

Σύστημα συνεχούς λειτουργίας


Μέθοδος Ψύξης

TEFC

Εντελώς κλειστός ανεμιστήρας που ψύχεται σύμφωνα με το IC411 του IEC 60034.


Προϋποθέσεις τοποθεσίας

Θερμοκρασία: -15°C έως +40°C

Υψόμετρο: ≤  1000 μ


Μπορεί να προσαρμοστεί για . περιβάλλοντα  με υψηλότερη ή χαμηλότερη θερμοκρασία και πάνω από 1000 μέτρα

 

Κούρδισμα

100% σύρμα χαλκού



Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος Προστασία

PTC/PT100

PTC: προστασία θερμίστορ

PT100: Προστασία θερμομέτρων αντίστασης

 

Μια επιλογή

Άξονας εξόδου

S τυπικό μέγεθος

Κυλινδρικό με κλειδί

Η διάμετρος και το μήκος του άξονα μπορούν να προσαρμοστούν

Χρώμα βαφής

Μπλε / Γκρι


Μπορεί να προσαρμοστεί

Ταμπέλα με όνομα

Πρότυπο μάρκας Victory


Μπορεί να προσαρμοστεί

Διασφάλιση Ποιότητας

ISO 9001 Σύστημα Ποιότητας

Αυστηρό πρότυπο διαχείρισης ποιότητας, 100%  επιθεωρημένη ποσότητα


Περίοδος Εγγύησης

18 μηνών

Προσφέρουμε έναν νέο κινητήρα δωρεάν εάν ο κινητήρας καταστραφεί λόγω μη ανθρώπινων παραγόντων εντός 18 μηνών.




Χαρακτηριστικά Σχεδιασμού και Κατασκευής


Σχεδιασμός στάτορα και ρότορα

Ο στάτορας δημιουργεί ένα περιστρεφόμενο μαγνητικό πεδίο, ενώ ο ρότορας το ακολουθεί—απλή φυσική, εξαιρετική εκτέλεση. Τα περισσότερα σχέδια χρησιμοποιούν ρότορα κλωβού σκίουρου για ανθεκτικότητα και αποτελεσματικότητα.


Κατηγορία μόνωσης και θερμική προστασία

Η μόνωση κλάσης F είναι στάνταρ, επιτρέποντας υψηλότερη ανοχή στη θερμοκρασία και καλύτερη αντοχή στη θερμική γήρανση.


Συστήματα ψύξης και τύποι περιβλημάτων

  • TEFC (IC411): Εντελώς κλειστό, με ψύξη ανεμιστήρα

  • Αναγκαστική ψύξη (IC416): Για εφαρμογές βαρέως τύπου ή μεταβλητής ταχύτητας



Τύποι 5,5 HP / 4 KW 3 φάσεων Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


Επαγωγή Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Το αγαπημένο της βιομηχανίας—απλό, αξιόπιστο και οικονομικό.


Squirrel Cage Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Χαμηλή συντήρηση και ανθεκτικό, ιδανικό για συνεχή λειτουργία.


Δαχτυλίδι ολίσθησης Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Χρησιμοποιείται όπου η υψηλή ροπή εκκίνησης είναι κρίσιμη, αν και λιγότερο συνηθισμένη σε αυτήν την βαθμολογία.



Εφαρμογές 5,5 HP / 4 KW 3-Φάσεις Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


Βιομηχανικές Εφαρμογές

  • Αντλίες και συμπιεστές

  • Μεταφορείς και μίξερ

  • Εργαλειομηχανές

  • Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες -οδηγούμενα συστήματα


Εμπορικές Εφαρμογές

  • φυσητήρες HVAC

  • Πύργοι ψύξης

  • Ανελκυστήρες και κυλιόμενες σκάλες


Χρήσεις Γεωργίας και Υποδομών

  • Συστήματα άρδευσης

  • Εγκαταστάσεις επεξεργασίας νερού

  • Μύλοι σιτηρών




传送带2


Βασικά πλεονεκτήματα των 5,5 HP / 4 KW 3 φάσεων Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


Υψηλή απόδοση και εξοικονόμηση ενέργειας

Μικρότερες απώλειες σημαίνουν μακροπρόθεσμη εξοικονόμηση, ειδικά σε εφαρμογές συνεχούς λειτουργίας.


Ισχυρή ροπή εκκίνησης

Χειρίζεται απαιτητικές εκκινήσεις χωρίς υπερβολικές αιχμές ρεύματος.


Ανθεκτικότητα και μεγάλη διάρκεια ζωής

Σχεδιασμένο να λειτουργεί για χρόνια με ελάχιστο χρόνο διακοπής λειτουργίας.



Θέματα εγκατάστασης και καλωδίωσης


Μέθοδοι Ηλεκτρικής Σύνδεσης

Το σωστό μέγεθος καλωδίου, η προστασία από υπερφόρτωση και η γείωση είναι απαραίτητα.


Εκκίνηση Star-Delta

  • Αστέρι: Μειώνει το ρεύμα εκκίνησης

  • Δέλτα: Παρέχει πλήρη ροπή


Διατάξεις τοποθέτησης

Οι συνήθεις επιλογές τοποθέτησης περιλαμβάνουν:


  • B3: Τοποθετημένο στο πόδι

  • B5: Τοποθετείται σε φλάντζα

  • B35: Πόδι + φλάντζα



Συντήρηση και αντιμετώπιση προβλημάτων


Λίστα ελέγχου προληπτικής συντήρησης

  • Επιθεωρείτε τακτικά τα ρουλεμάν

  • Ελέγξτε την αντίσταση μόνωσης

  • Εξασφαλίστε τον σωστό αερισμό


Συνήθη Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος ζητήματα και διορθώσεις

  • Υπερθέρμανση → Βελτιώστε την ψύξη

  • Θόρυβος → Αντικαταστήστε τα φθαρμένα ρουλεμάν

  • Δόνηση → Ελέγξτε την ευθυγράμμιση



Πώς να επιλέξετε το σωστό 5,5 HP / 4 KW 3-φασικό Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


Χαρακτηριστικά Φορτίου

Μάθετε εάν το φορτίο σας είναι σταθερό, μεταβλητό ή απαιτεί υψηλή ροπή εκκίνησης.


Λειτουργικό Περιβάλλον

Σκονισμένα, υγρά ή εκρηκτικά περιβάλλοντα απαιτούν ειδική προστασία κινητήρα.


Επιλογή κλάσης απόδοσης ( IE2 , IE3 , IE4 )

Η υψηλότερη απόδοση κοστίζει περισσότερο εκ των προτέρων, αλλά αποδίδει με την πάροδο του χρόνου.




在在建的炼油厂安装新的泵送设备


Σύναψη


Ο τριφασικός κινητήρας 5,5 HP / 4 KW είναι ένα εργοστάσιο ισχύος σε μια συμπαγή συσκευασία. Προσφέρει την τέλεια ισορροπία απόδοσης, απόδοσης και αξιοπιστίας για ένα ευρύ φάσμα βιομηχανικών και εμπορικών εφαρμογών. Επιλέξτε τις σωστές προδιαγραφές, εγκαταστήστε το σωστά και αυτός ο κινητήρας θα λειτουργεί ακούραστα στα παρασκήνια—όπως ακριβώς θα έπρεπε ένας καλός βιομηχανικός κινητήρας.



Συχνές ερωτήσεις


1. Είναι 5,5 HP ίσο με 4 KW;

Περίπου ναι. Το 5,5 HP μετατρέπεται σε περίπου 4,1 KW και συνήθως βαθμολογείται ως 4 KW.


2. Μπορεί ένας κινητήρας 5,5 HP να χρησιμοποιηθεί με ένα VFD ;

Απολύτως. VFD βελτιώνει τον έλεγχο της ταχύτητας και την ενεργειακή απόδοση.


3. Ποια κατηγορία απόδοσης είναι η καλύτερη για έναν κινητήρα 4 KW;

IE3 είναι ιδανικό για τις περισσότερες βιομηχανικές εφαρμογές.


4. Πού χρησιμοποιούνται συνήθως τριφασικοί κινητήρες 5,5 HP ;

Αντλίες, συμπιεστές, μεταφορείς, συστήματα HVAC και γεωργικός εξοπλισμός.


5. Πόσο διαρκεί ένας τριφασικός κινητήρας 5,5 HP ;

Με την κατάλληλη συντήρηση, τα 15-20 χρόνια είναι συνηθισμένα.


Μέθοδοι Εγκατάστασης

Μέθοδοι εγκατάστασης 3 φάσεων Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Ακολουθεί μια δομημένη επισκόπηση των 18 τύπων στήριξης τριφασικού κινητήρα:


IM


1. IM V1 (IM 3011)

  • · Προσανατολισμός:  Κατακόρυφος  (άξονας προς τα κάτω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (χωρίς πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–355

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 1.000+ kW

  • · Εφαρμογές: Αντλίες, αναμικτήρες, κάθετοι συμπιεστές (εξοπλισμός που απαιτεί κάθετη ευθυγράμμιση άξονα)


2. IM V3 (IM 3031)

  • · Προσανατολισμός:  Κατακόρυφος  (άξονας προς τα πάνω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (χωρίς πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Κάθετοι ανεμιστήρες, ανυψωτικά, μικρές κάθετες αντλίες


3. IM V5 (IM 1011)

  • · Προσανατολισμός:  Κατακόρυφος  (άξονας προς τα κάτω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (με πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Βιομηχανικοί αναμικτήρες, κάθετοι μεταφορείς, συμπαγής εξοπλισμός κάθετης επεξεργασίας


4. IM V6 (IM 1031)

  • · Προσανατολισμός:  Κατακόρυφος  (άξονας προς τα πάνω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (με πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Μικροί κάθετοι συμπιεστές, μηχανισμοί ανύψωσης, κάθετοι χειριστές υλικού


5. IM B14 (IM 3601)

  • · Προσανατολισμός: Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Μικρή φλάντζα (τοποθετημένη στο τέλος, χωρίς πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–132

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 75 kW

  • · Εφαρμογές: Αντλίες, ανεμιστήρες, μηχανήματα επεξεργασίας τροφίμων, αγροτικός εξοπλισμός


6. IM V15 (IM 2011)

  • · Προσανατολισμός:  Κατακόρυφος  (άξονας προς τα κάτω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (ειδικά πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Κάθετες αντλίες βαρέως τύπου, θαλάσσιος εξοπλισμός, υπεράκτια μηχανήματα


7. IM V17 (IM 2111)

  • · Προσανατολισμός:  Κατακόρυφος  (άξονας προς τα κάτω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (πόδια βάσης τοποθετημένα στο πλάι)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–132

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 75 kW

  • · Εφαρμογές: Συμπαγείς αναμικτήρες, κάθετοι μεταφορείς, εξοπλισμός εργαστηριακής επεξεργασίας


8. IM V18 (IM 3611)

  • · Προσανατολισμός: Κατακόρυφος  (άξονας προς τα πάνω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (πόδια βάσης τοποθετημένα στο πλάι)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–132

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 75 kW

  • · Εφαρμογές: Μικρά ανυψωτικά, κάθετοι ανεμιστήρες, συστήματα ανύψωσης υλικών


9. IM V19 (IM 3631)

  • · Προσανατολισμός: Κατακόρυφος  (άξονας προς τα πάνω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (ειδικά πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–132

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 75 kW

  • · Εφαρμογές: Αντλίες ανοικτής θάλασσας, συμπαγείς κάθετοι συμπιεστές, θαλάσσιος εξοπλισμός


10. IM B34 (IM 2101)

  • · Προσανατολισμός:  Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Πόδια βάσης + πλαϊνή φλάντζα

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–132

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 75 kW

  • · Εφαρμογές: Μεταφορείς, βιομηχανικοί αναμικτήρες, μηχανήματα που απαιτούν επιλογές διπλής τοποθέτησης


11. IM V35 (IM 2031)

  • · Προσανατολισμός: Κατακόρυφος  (άξονας προς τα κάτω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (εκτεταμένα πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Μεγάλες κάθετες αντλίες, εξοπλισμός εξόρυξης, αναμικτήρες βαρέως τύπου


12. IM V37 (IM 2131)

  • · Προσανατολισμός: Κατακόρυφος  (άξονας προς τα κάτω)

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (πόδια βάσης μετατόπισης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–132

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 75 kW

  • · Εφαρμογές: Συμπαγής κάθετα μηχανήματα, ιατρικός εξοπλισμός, εργαλεία επεξεργασίας ακριβείας


13. IM B3 (IM 1001)

  • · Προσανατολισμός: Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Πόδια βάσης (χωρίς φλάντζα)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–355

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 1.000+ kW

  • · Εφαρμογές: Φυσητήρες, συμπιεστές, μηχανές κοπής, βιομηχανικές αντλίες (γενικά βαρέα μηχανήματα)


14. IM B5 (IM 3001)

  • · Προσανατολισμός: Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Φλάντζα (χωρίς πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–280

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 500 kW

  • · Εφαρμογές: Αντλίες, ανεμιστήρες, εξοπλισμός αυτοματισμού, συστήματα μεταφοράς


15. IM B6 (IM 1051)

  • · Προσανατολισμός:  Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Μικρή φλάντζα (στο τέλος, με πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Μικρές αντλίες, εργαστηριακά μηχανήματα, ελαφρά βιομηχανικός εξοπλισμός


16. IM B7 (IM 1061)

  • · Προσανατολισμός: Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Ειδική φλάντζα (στο τέλος, με πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Μηχανήματα ακριβείας, εξοπλισμός κλωστοϋφαντουργίας, μικρά εργαλεία επεξεργασίας


17. IM B8 (IM 1071)

  • · Προσανατολισμός:  Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Εκτεταμένη φλάντζα (στο τέλος, με πόδια βάσης)

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–160

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 110 kW

  • · Εφαρμογές: Μηχανές επεξεργασίας τροφίμων, εξοπλισμός συσκευασίας, μικρές βιομηχανικές αντλίες


18. IM B35 (IM 2001)

  • · Προσανατολισμός:  Οριζόντιος

  • · Τοποθέτηση: Πόδια βάσης + φλάντζα

  • · Μέγεθος κορνίζας: 63–355

  • · Εύρος ισχύος: ~0,12 kW έως 1.000+ kW

  • · Εφαρμογές: Μηχανήματα πολλαπλών χρήσεων, συμπιεστές, μεγάλες αντλίες (ευέλικτες ανάγκες εγκατάστασης)


Εταιρικό Προφίλ

Induction Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος & Gear Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες προς πώληση – Κορυφαίος κατασκευαστής και προμηθευτής


  • ·  Κορυφαίος κατασκευαστής Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος και Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες από το 2007


  • ·  Προσφέρετε υπηρεσία OEM&ODM ενός βήματος


  • ·  Περίοδος εγγύησης προσφοράς 18 μηνών, σε σύγκριση με τους συνηθισμένους 12 μήνες στην αυτοκινητοβιομηχανία


  • ·  Περισσότερα από 15.000 τετραγωνικά μέτρα εργοστασίου με περισσότερους από 50 υπαλλήλους


  • ·  11 γραμμές παραγωγής και ετήσια παραγωγή 300.000 σετ κινητήρων


  • ·  100% έλεγχος ποσότητας πριν από την παράδοση


  • ·  Περισσότερα από 20 πιστοποιητικά διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας και CE , CCC , πιστοποιητικό ISO9001


  • ·  Συναλλαγές με πελάτες σε περισσότερες από 80+ χώρες και 100+ επιτυχημένες υποθέσεις


Βίντεο του Victory- Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος ---- Induction Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος & Gear Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες Κατασκευαστής


Εμπιστευτείτε τη Victory Machinery Technology Co., Ltd. για τις λύσεις σας Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος


Η Victory Machinery Technology Co., Ltd. προσφέρει μια ευρεία επιλογή κινητήρων επαγωγής εναλλασσόμενου ρεύματος κορυφαίας βαθμίδας και συναφών προϊόντων που έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν βέλτιστη απόδοση, αξιοπιστία και απόδοση σε διάφορους κλάδους. Είτε αναζητάτε κινητήρες υψηλής απόδοσης, λύσεις με προστασία από εκρήξεις ή προσαρμοσμένα προϊόντα, η εταιρεία στέκεται ως ένας αξιόπιστος κατασκευαστής ικανός να καλύψει τις μοναδικές ανάγκες της παγκόσμιας αγοράς. Με τη δέσμευσή της στην ποιότητα, την καινοτομία και την ικανοποίηση των πελατών, η Victory Machinery Technology Co., Ltd. είναι ο ιδανικός συνεργάτης σας για όλες τις λύσεις κινητήρων σας.



Επαρκές απόθεμα πρώτων υλών


Στη Victory Machinery Technology Co., Ltd., διατηρούμε ένα ισχυρό και επαρκές απόθεμα πρώτων υλών για να διασφαλίσουμε την αδιάλειπτη παραγωγή και την έγκαιρη παράδοση των παραγγελιών κινητήρων επαγωγής AC. Προμηθευόμαστε μόνο υψηλής ποιότητας πρώτες ύλες—όπως περιελίξεις χαλκού υψηλής ποιότητας, πλαστικοποιήσεις χάλυβα υψηλής αντοχής και ανθεκτικά περιβλήματα αλουμινίου—από πιστοποιημένους παγκόσμιους προμηθευτές, τηρώντας αυστηρά πρότυπα ποιότητας. Αυτό το άφθονο απόθεμα όχι μόνο εξαλείφει τις καθυστερήσεις στην παραγωγή που προκαλούνται από ελλείψεις υλικών, αλλά μας δίνει επίσης τη δυνατότητα να ανταποκρινόμαστε γρήγορα σε επείγοντα αιτήματα πελατών και ξαφνικές αυξήσεις παραγγελιών. Είτε χρειάζεστε τυπικά μοντέλα κινητήρων είτε εξατομικευμένες λύσεις, η καλά εφοδιασμένη αποθήκη πρώτων υλών μας θέτει μια γερή βάση για αποτελεσματική παραγωγή, διασφαλίζοντας ότι τα έργα σας παραμένουν εντός χρονοδιαγράμματος.




Επαρκές απόθεμα πρώτων υλών1Επαρκές απόθεμα πρώτων υλών2


Επαγγελματικός εξοπλισμός παραγωγής και γραμμές συναρμολόγησης


Η Victory Machinery Technology Co., Ltd. διαθέτει υπερσύγχρονο επαγγελματικό εξοπλισμό παραγωγής και πλήρως αυτοματοποιημένες γραμμές συναρμολόγησης, που αποτελούν τον πυρήνα της υψηλής ποιότητας κατασκευής κινητήρων μας. Το εργαστήριο παραγωγής μας είναι εξοπλισμένο με προηγμένα κέντρα κατεργασίας CNC, μηχανές σφράγισης ακριβείας, μηχανές αυτόματης περιέλιξης και έξυπνο εξοπλισμό δοκιμών, διασφαλίζοντας ότι κάθε εξάρτημα του κινητήρα επαγωγής AC κατασκευάζεται με εξαιρετική ακρίβεια. Οι αυτοματοποιημένες γραμμές συναρμολόγησης εξορθολογίζουν τη διαδικασία παραγωγής, μειώνοντας το ανθρώπινο λάθος ενώ βελτιώνουν σημαντικά την αποδοτικότητα της παραγωγής. Επενδύουμε συνεχώς στην αναβάθμιση του εξοπλισμού μας και στη βελτιστοποίηση των ροών εργασιών παραγωγής για να συμβαδίζουμε με τις πιο πρόσφατες τεχνολογικές εξελίξεις στην αυτοκινητοβιομηχανία. Με τις επαγγελματικές μας δυνατότητες παραγωγής, μπορούμε να παραδίδουμε με συνέπεια κινητήρες που πληρούν ή υπερβαίνουν τα διεθνή πρότυπα ποιότητας, παρέχοντάς σας αξιόπιστη απόδοση και μεγάλη διάρκεια ζωής.




Επαγγελματικός εξοπλισμός παραγωγής και γραμμές συναρμολόγησης3Επαγγελματικός εξοπλισμός παραγωγής και γραμμές συναρμολόγησης2Επαγγελματικός εξοπλισμός παραγωγής και γραμμές συναρμολόγησης1


100% ποιοτικός έλεγχος


Η ποιότητα είναι ο ακρογωνιαίος λίθος μας. Εφαρμόζουμε 100% αυστηρό έλεγχο ποιότητας σε όλη την παραγωγή — από την επαλήθευση της πρώτης ύλης έως τη δοκιμή τελικού προϊόντος. Χρησιμοποιώντας προηγμένο εξοπλισμό (δυναμόμετρα, ελεγκτές μόνωσης, αναλυτές κραδασμών), η ομάδα QC μας αξιολογεί βασικούς δείκτες απόδοσης. Τηρώντας το ISO 9001 , εγγυόμαστε κινητήρες χωρίς ελαττώματα που αποδίδουν βέλτιστα στις εφαρμογές σας.



100% ποιοτικός έλεγχος 1100% ποιοτικός έλεγχος 2


Προσφέρετε την υπηρεσία OEM/ODM


Προσφέρουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες OEM/ODM προσαρμοσμένες στις μοναδικές σας ανάγκες. Οι έμπειροι μηχανικοί μας συνεργάζονται μαζί σας από το σχεδιασμό έως την κατανόηση των απαιτήσεων εφαρμογών και των αναγκών επωνυμίας—προσαρμογή ισχύος, ταχύτητας, μεγέθους, τάσης ή στέγασης ή παραγωγής υπό την επωνυμία σας. Αξιοποιώντας την ισχυρή R&D και την εμπειρία παραγωγής, παρέχουμε οικονομικά αποδοτικές λύσεις υψηλής απόδοσης με διαφανείς διαδικασίες και προστασία IP.



Προσφέρετε υπηρεσία OEMODM1Προσφέρετε υπηρεσία OEMODM2


Πρότυπο ξύλινο κουτί εξαγωγής: Ισχυρή συσκευασία για διασφάλιση καλής κατάστασης κατά την άφιξη


Χρησιμοποιούμε ξύλινα κουτιά σύμφωνα με το πρότυπο ISPM 15 για συσκευασία, με επένδυση από αφρώδες υλικό και πλαστική συσκευασία για εσωτερική προστασία. Αυτή η υψηλής πυκνότητας, ανθεκτική στην υγρασία συσκευασία συμμορφώνεται με τους παγκόσμιους τελωνειακούς κανονισμούς και αποτρέπει τη ζημιά κατά τη μεταφορά. Η προσαρμοσμένη συσκευασία για μεγάλες/ειδικές παραγγελίες διασφαλίζει την ασφαλή παράδοση. Μπορείτε να εμπιστευτείτε ότι οι κινητήρες σας θα φτάσουν στην ώρα τους και σε άριστη κατάσταση σε όλο τον κόσμο.



Εξαγωγή τυπικού ξύλινου κουτιού2Εξαγωγή τυπικού ξύλινου κουτιού3Εξαγωγή τυπικού ξύλινου κουτιού1



Συχνές Ερωτήσεις

Ε1: Ποιες πληροφορίες πρέπει να παρέχω όταν επιλέγω Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος , Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες ή ταχύτητα Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες ;


A1 : Ο πιο αποτελεσματικός τρόπος για να επιλέξετε το σωστό κινητήρα ή κιβώτιο ταχυτήτων είναι παρέχοντας ένα σχέδιο κινητήρα με σχετικές παραμέτρους. Οι μηχανικοί μας θα εξετάσουν αυτές τις πληροφορίες και θα προτείνουν το πιο κατάλληλο μοντέλο για την εφαρμογή σας. Εναλλακτικά, μπορείτε να παρέχετε τις ακόλουθες προδιαγραφές:


  1. 1. Τύπος, μοντέλο, ισχύς και ροπή.

  2. 2. Επιθυμητή αναλογία ή ταχύτητα εξόδου.

  3. 3. Συνθήκες εργασίας και τρόπος σύνδεσης.

  4. 4. Ποσότητα και όνομα μηχανήματος για εγκατάσταση.

  5. 5. Λειτουργία εισόδου και ταχύτητα εισόδου.

  6. 6. Ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος μάρκα/μοντέλο ή μέγεθος άξονα φλάντζας και κινητήρα.

Ε2: Είστε κατασκευαστής;


A2 : Ναι, είμαστε επαγγελματίας κατασκευαστής κινητήρων και μειωτήρων με 20 χρόνια εμπειρίας, που βρίσκεται στο Changzhou, Jiangsu, Κίνα.


Ε3: Ποιος είναι ο χρόνος παράδοσής σας;


A3 : Ο χρόνος παράδοσης είναι περίπου 10 ημέρες για παραγγελίες δειγμάτων και 15 ημέρες για παραγγελίες χύδην εμπορευματοκιβωτίων.


Ε4: Μπορώ να πάρω ένα δείγμα πρώτα;


Α4 : Απολύτως! Θα χαρούμε να παρέχουμε ένα δείγμα για δοκιμή πριν κάνετε μια επίσημη παραγγελία.


Ε5: Ποια είναι η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας σας ( MOQ );


A5 : Το MOQ είναι 1 τεμάχιο ανά μοντέλο για προϊόντα και συσκευασίες με επωνυμία εργοστασίου. Για την επωνυμία και τη συσκευασία OEM, το MOQ είναι 50 τεμάχια ανά μοντέλο.


Ε6: Παρέχετε υπηρεσίες OEM/ODM ;


A6 : Ναι, είμαστε κατασκευαστής premium OEM/ODM , πιστοποιημένος από ανεξάρτητες αξιολογήσεις τρίτων.


Ε7: Πώς διασφαλίζει το εργοστάσιό σας τον ποιοτικό έλεγχο;


A7 : Η ποιότητα είναι η πρώτη μας προτεραιότητα. Ακολουθούμε αυστηρό σύστημα ποιοτικού ελέγχου σε όλη τη διαδικασία παραγωγής. Η ομάδα QC μας παρακολουθεί την ποιότητα σε κάθε στάδιο και εκτελεί δοκιμές πριν από κάθε αποστολή για να εξασφαλίσει υψηλά πρότυπα.


Ε8: Ποιοι είναι οι Όροι Εγγύησής σας;


A8 : Προσφέρουμε 18 μήνες εγγύηση, ξεκινώντας από την ημερομηνία αποστολής, όπως ορίζεται στη φορτωτική (B/L).


Ε9: Πώς διατηρείτε μακροπρόθεσμες και ισχυρές επιχειρηματικές σχέσεις;


A9 : Εκτιμούμε τους πελάτες μας και διασφαλίζουμε μακροχρόνιες σχέσεις με:

  1. · Παροχή προϊόντων υψηλής ποιότητας σε ανταγωνιστικές τιμές προς όφελος των πελατών μας.

  2. · Αντιμετώπιση κάθε πελάτη ως φίλου και επιχειρηματική δραστηριότητα με ειλικρίνεια, ανεξάρτητα από την τοποθεσία του.


Προηγούμενος: 
Επόμενος: 

Σχετικά Προϊόντα

το περιεχόμενο είναι κενό!

Τριφασικός κινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Μονοφασικός κινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος

Κιβώτια ταχυτήτων και μειωτήρες

Γιατί ΝΙΚΗ

© ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ 2024 VICTORY MACHINERY TECHNOLOGY CO., LTD. ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.