1
1 έτος
Τριφασικός Ασύγχρονος Κινητήρας
Yongzhuan
650 rpm 675 rpm 685 rpm 695 rpm 710 rpm 725 rpm 730 rpm 735 rpm 740 rpm
220/380V 230/440V 380/660V 400/690V
75kw/100hp 90kw/125hp 110kw/150hp 132kw/180hp 160kw/200hp 200kw/270hp
50HZ 60HZ
2P 4P 6P 8P 10P 12P
ΙΕ4 ΙΕ3 ΙΕ2
Κάλυμμα από χυτοσίδηρο/Σώμα αλουμινίου
Αντλίες, Συμπιεστές, Μίξερ, Μεταφορείς, Ανελκυστήρες, Γερανοί & Ανυψωτικά...
Δεκτός
Δυνατή ξύλινη θήκη ή προσαρμοσμένη
CE CCC
| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
Περιγραφή προϊόντος
Ένας τριφασικός ηλεκτροκινητήρας AC είναι ένας από τους πιο ευρέως χρησιμοποιούμενους κινητήρες σε βιομηχανικές και εμπορικές εφαρμογές. Γνωστός για την απόδοση, την αξιοπιστία και την στιβαρή του απόδοση, αυτός ο τύπος κινητήρα μετατρέπει την ηλεκτρική ενέργεια σε μηχανική ενέργεια χρησιμοποιώντας εναλλασσόμενο ρεύμα (AC). Ο σχεδιασμός και η λειτουργία του το καθιστούν ιδανική επιλογή για την τροφοδοσία μηχανημάτων, εξοπλισμού και συστημάτων σε ένα ευρύ φάσμα βιομηχανιών.

Ψάχνετε για τριφασικό ηλεκτρικό κινητήρα AC ; Είστε στο σωστό μέρος! Είτε αναβαθμίζετε τα βιομηχανικά σας μηχανήματα, ξεκινάτε ένα νέο έργο ή αντικαθιστάτε έναν παλιό κινητήρα, σας έχουμε καλύψει. Ως ειδικός στις υπηρεσίες μιας στάσης, θα σας καθοδηγήσουμε σε όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για να κάνετε μια ενημερωμένη αγορά. Από την κατανόηση των πλεονεκτημάτων των τριφασικών κινητήρων μέχρι την επιλογή του σωστού μοντέλου, αυτός ο οδηγός τα έχει όλα.

1. Οι ηλεκτρικοί κινητήρες 3 φάσεων AC Yongzhuan είναι διαθέσιμοι σε κατηγορίες απόδοσης IE2, IE3 και IE4 , εξασφαλίζοντας μειωμένη κατανάλωση ενέργειας.
2. Η υψηλή ενεργειακή απόδοση μεταφράζεται σε χαμηλότερους λογαριασμούς ηλεκτρικής ενέργειας και μικρότερο αποτύπωμα άνθρακα.
1. Κατασκευασμένο με υλικά υψηλής ποιότητας για να αντέχει σε σκληρά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
2. Ανθεκτικό στη φθορά, εξασφαλίζοντας μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
3. Ανθεκτικό στη διάβρωση περίβλημα για αξιόπιστη απόδοση σε δύσκολες συνθήκες.
1. Παρέχει σταθερή ροπή και ισχύ εξόδου , καθιστώντας το κατάλληλο για απαιτητικές εφαρμογές.
2. Ο προηγμένος σχεδιασμός εξασφαλίζει ομαλή λειτουργία με ελάχιστους κραδασμούς και θόρυβο.
1. Κατάλληλο για βιομηχανίες όπως η μεταποίηση, η γεωργία, η HVAC και οι ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.
2. Ιδανικό για τροφοδοσία εξοπλισμού όπως αντλίες, συμπιεστές, ανεμιστήρες και συστήματα μεταφοράς.
1. Οι ηλεκτρικοί κινητήρες AC τριών φάσεων Yongzhuan έχουν σχεδιαστεί για εύκολη εγκατάσταση και συντήρηση , μειώνοντας το χρόνο διακοπής λειτουργίας.
2. Τα υψηλής ποιότητας ρουλεμάν και τα συστήματα ψύξης εξασφαλίζουν ομαλή λειτουργία χωρίς συχνή συντήρηση.
1. Πιστοποιημένο ότι πληροί τα διεθνή πρότυπα απόδοσης και ασφάλειας.
2. Φιλικό προς το περιβάλλον, με μειωμένες απώλειες ενέργειας και βελτιστοποιημένη απόδοση.
1. Διατίθεται σε διάφορες ονομασίες ισχύος, μεγέθη και διαμορφώσεις τοποθέτησης.
2. Μπορεί να προσαρμοστεί για να καλύψει συγκεκριμένες λειτουργικές απαιτήσεις, συμπεριλαμβανομένης της υψηλής ροπής εκκίνησης ή της σταθερής ταχύτητας.
1. Αν και κατασκευάζονται με υλικά υψηλής ποιότητας, οι κινητήρες Yongzhuan έχουν ανταγωνιστικές τιμές.
2. Μακροπρόθεσμη εξοικονόμηση μέσω μειωμένου ενεργειακού κόστους και χαμηλότερων αναγκών συντήρησης.
1. Ενσωματώνει χαρακτηριστικά σχεδίασης τελευταίας τεχνολογίας για βελτιωμένη απόδοση.
2. Εξοπλισμένο με συστήματα θερμικής προστασίας για την αποφυγή υπερθέρμανσης και την ασφάλεια.
Η Yongzhuan Motor παρέχει ολοκληρωμένη υποστήριξη, συμπεριλαμβανομένων καθοδήγησης εγκατάστασης, τεχνικής βοήθειας και διαθεσιμότητας ανταλλακτικών.
Οι ηλεκτρικοί κινητήρες 3 φάσεων AC Yongzhuan συμμορφώνονται με τους παγκόσμιους κανονισμούς ενεργειακής απόδοσης , διασφαλίζοντας αξιοπιστία και απόδοση. Τα πρότυπα περιλαμβάνουν:
IEC 60034-30: Ορίζει κατηγορίες απόδοσης IE για ηλεκτρικούς κινητήρες.
Οδηγία οικολογικού σχεδιασμού (ΕΕ): Εξασφαλίζει ενεργειακή απόδοση στις ευρωπαϊκές αγορές.
Συμμόρφωση NEMA (ΗΠΑ): Ευθυγραμμίζεται με τα πρότυπα υψηλής απόδοσης στη Βόρεια Αμερική.
1. Ηλεκτρικός κινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος 3 φάσεων αλουμινίου: Ένας ηλεκτρικός κινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος 3 φάσεων αλουμινίου είναι ένας εξαιρετικά ευέλικτος και αποδοτικός σχεδιασμός κινητήρα που χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανίες όπου απαιτείται ελαφριά κατασκευή και ανώτερη θερμική αγωγιμότητα. Κατασκευασμένοι με κράμα αλουμινίου για το πλαίσιο του κινητήρα, αυτοί οι κινητήρες προσφέρουν τέλεια ισορροπία μεταξύ αντοχής, απόδοσης και οικονομικής απόδοσης.

2. Ηλεκτρικός κινητήρας 3 φάσεων AC με αντιεκρηκτική προστασία: Ένας τριφασικός ηλεκτροκινητήρας AC με αντιεκρηκτική προστασία είναι ειδικά σχεδιασμένος για χρήση σε επικίνδυνα περιβάλλοντα όπου ενδέχεται να υπάρχουν εύφλεκτα αέρια, ατμοί ή σωματίδια σκόνης. Αυτοί οι κινητήρες είναι κατασκευασμένοι με ενισχυμένα περιβλήματα και προηγμένα χαρακτηριστικά ασφαλείας για την αποφυγή εσωτερικών σπινθήρων, τόξων ή θερμότητας από την πρόκληση εξωτερικής ανάφλεξης. Είναι απαραίτητα για βιομηχανίες όπου η ασφάλεια και η αξιοπιστία είναι πρωταρχικής σημασίας. Οι αντιεκρηκτικοί 3-φασικοί ηλεκτροκινητήρες AC Yongzhuan είναι των ακόλουθων τύπων: κινητήρες υψηλής απόδοσης YBX3 YBX4, κινητήρες προστασίας από σκόνη και εκρήξεις YFBX3, κινητήρες αντιεκρηκτικοί κινητήρες YBBP VFD.

3. Ηλεκτρικός κινητήρας 3 φάσης AC VFD: Ένας ηλεκτροκινητήρας τριφασικού AC VFD (Variable Frequency Drive) είναι ένας κινητήρας που λειτουργεί με σύστημα κίνησης μεταβλητής συχνότητας, επιτρέποντας τη ρύθμιση της ταχύτητας και της ροπής του κινητήρα. Αυτός ο συνδυασμός προσφέρει μεγαλύτερο έλεγχο στην απόδοση του κινητήρα, καθιστώντας τον ιδανικό για εφαρμογές όπου η ακρίβεια και η απόδοση είναι κρίσιμες. Με τον έλεγχο της συχνότητας της ισχύος που παρέχεται στον κινητήρα, ένα VFD μπορεί να βελτιώσει την ενεργειακή απόδοση, να μειώσει τη μηχανική καταπόνηση και να παρατείνει τη διάρκεια ζωής του κινητήρα.

4. Ηλεκτρικός κινητήρας 3 φάσης AC: Ένας ηλεκτροκινητήρας 3 φάσης AC με φρένο είναι ένας εξειδικευμένος κινητήρας που ενσωματώνει ένα σύστημα πέδησης, σχεδιασμένο να σταματά ή να επιβραδύνει τον κινητήρα γρήγορα και αποτελεσματικά. Αυτοί οι κινητήρες χρησιμοποιούνται ευρέως σε εφαρμογές όπου είναι απαραίτητος ο ακριβής έλεγχος της διαδικασίας διακοπής. Το φρένο συνήθως ενεργοποιείται είτε ηλεκτρικά είτε μηχανικά για να σταματήσει ο κινητήρας, εξασφαλίζοντας ασφαλή και ελεγχόμενη λειτουργία. Οι κινητήρες φρένων είναι απαραίτητοι σε βιομηχανίες όπου το γρήγορο σταμάτημα είναι ζωτικής σημασίας, όπως στον εξοπλισμό ανύψωσης, στους μεταφορείς και στα βιομηχανικά μηχανήματα.

5. Ηλεκτρικός κινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος μεταβλητής συχνότητας και πέδησης 3 φάσης: Ο ηλεκτρικός κινητήρας AC μεταβλητής συχνότητας και φρένου 3 φάσης συνδυάζει τα πλεονεκτήματα τόσο της τεχνολογίας μεταβλητής συχνότητας κίνησης (VFD) όσο και των ενσωματωμένων συστημάτων πέδησης . Αυτός ο κινητήρας προσφέρει ακριβή έλεγχο της ταχύτητας, της ροπής και του σταματήματος, καθιστώντας τον ιδανικό για εφαρμογές που απαιτούν λειτουργία μεταβλητής ταχύτητας και ταχεία επιβράδυνση. Με την ενσωμάτωση ενός VFD με ένα σύστημα πέδησης, αυτός ο τύπος κινητήρα εξασφαλίζει βελτιωμένη απόδοση, ασφάλεια και μακροζωία σε διάφορες βιομηχανικές ρυθμίσεις.

| μοντέλου | Ονομαστική ισχύς (KW) | Ονομαστική ισχύς (HP) | Ονομαστική ταχύτητα (RPM) | Ονομαστικό ρεύμα (A)-380V | Ονομαστικό ρεύμα(A)-400v | Ονομαστικό ρεύμα(A)-415V | Βάρος(Kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ΥΕ3-631-4 | 0.12 | 016 | 1330 | 0.4 | 0.37 | 0.36 | 4.0 |
| ΥΕ3-632-4 | 0.18 | 0.24 | 1330 | 0.5 | 0.51 | 0.49 | 4.5 |
| ΥΕ3-711-4 | 0.25 | 0.34 | 1350 | 0.7 | 0.66 | 0.64 | 6.5 |
| ΥΕ3-712-4 | 0.37 | 0.5 | 1350 | 1.0 | 0.92 | 0.89 | 7.5 |
| ΥΕ3-801-4 | 0.55 | 0.75 | 1400 | 1.4 | 1.3 | 1.3 | 17.6 |
| ΥΕ3-802-4 | 0.75 | 1 | 1420 | 1.8 | 1.7 | 1.7 | 18.4 |
| ΥΕ3-90Σ-4 | 1.1 | 1.5 | 1445 | 2.6 | 2.5 | 2.4 | 24.2 |
| ΥΕ3-100L1-4 | 2.2 | 3 | 1435 | 4.8 | 4.5 | 4.4 | 41.5 |
| ΥΕ3-112Μ-4 | 4 | 5.5 | 1440 | 8.4 | 7.9 | 7.7 | 63.2 |
| ΥΕ3-132Σ-4 | 5.5 | 7.5 | 1460 | 11.2 | 10.7 | 10.3 | 71.2 |
| ΥΕ3-132Μ-4 | 7.5 | 10 | 1460 | 15.0 | 14.3 | 13.7 | 85.1 |
| ΥΕ3-160Μ-4 | 11 | 15 | 1465 | 21.5 | 20.4 | 19.7 | 121 |
| ΥΕ3-160L-4 | 15 | 20 | 1465 | 28.8 | 27.3 | 26.3 | 142 |
| ΥΕ3-180Μ-4 | 18.5 | 25 | 1470 | 35.3 | 33.5 | 32.3 | 181 |
| ΥΕ3-180L-4 | 22 | 30 | 1470 | 41.8 | 39.7 | 38.3 | 209 |
| ΥΕ3-200L-4 | 30 | 40 | 1475 | 56.6 | 53.8 | 51.9 | 284 |
| ΥΕ3-225S-4 | 37 | 50 | 1485 | 69.6 | 66.1 | 63.7 | 328 |
| ΥΕ3-225Μ-4 | 45 | 60 | 1485 | 84.4 | 80.2 | 77.3 | 363 |
| ΥΕ3-250Μ-4 | 55 | 75 | 1485 | 102.7 | 97.6 | 94.1 | 442 |
| ΥΕ3-280Μ-4 | 90 | 125 | 1486 | 163.2 | 155.1 | 149.5 | 639 |
| ΥΕ3-315Μ-4 | 132 | 180 | 1488 | 235.7 | 223.9 | 215.8 | 1033 |
| ΥΕ3-315Λ1-4 | 160 | 200 | 1488 | 285.1 | 270.9 | 261.1 | 1126 |
| ΥΕ3-355L2-4 | 200 | 270 | 1490 | 315.7 | 334.1 | 322.0 | 1238 |
| ΥΕ3-355Μ-4 | 250 | 340 | 1490 | 439.6 | 417.7 | 402.6 | 1830 |
| ΥΕ3-355L-4 | 315 | 430 | 1490 | 553.9 | 526.2 | 507.2 | 1950 |
Παράμετροι προϊόντος ηλεκτρικού κινητήρα 3 φάσης AC Yongzhuan .pdf
Εγχειρίδιο οδηγιών ηλεκτρικού κινητήρα 3 φάσης AC Yongzhuan.pdf
Κατάλογος προϊόντων-Yongzhuan Motor.pdf
Ο όρος «3-φασικός» σε έναν τριφασικό ηλεκτροκινητήρα εναλλασσόμενου ρεύματος αναφέρεται στον τύπο τροφοδοσίας που κινεί τον κινητήρα. Ένα τριφασικό τροφοδοτικό αποτελείται από τρία εναλλασσόμενα ρεύματα (AC), το καθένα με ημιτονοειδή κυματομορφή, τα οποία χωρίζονται κατά 120 ηλεκτρικές μοίρες. Αυτή η διαμόρφωση χρησιμοποιείται συνήθως σε βιομηχανικές και εμπορικές εφαρμογές λόγω της απόδοσης, της αξιοπιστίας και της ικανότητάς της να παρέχει σταθερή ισχύ.
Ο τριφασικός ηλεκτροκινητήρας AC λειτουργεί με βάση την αρχή της ηλεκτρομαγνητικής επαγωγής, που ανακαλύφθηκε από τον Michael Faraday. Όταν ένας αγωγός (όπως ο ρότορας του κινητήρα) τοποθετείται σε ένα μεταβαλλόμενο μαγνητικό πεδίο, προκαλείται ηλεκτρικό ρεύμα στον αγωγό. Αυτή η αλληλεπίδραση μεταξύ του μαγνητικού πεδίου και του επαγόμενου ρεύματος παράγει ροπή, προκαλώντας την περιστροφή του ρότορα.

Ο στάτορας είναι το ακίνητο μέρος του κινητήρα. Αποτελείται από πολυστρωματικούς πυρήνες χάλυβα και περιελίξεις που συνδέονται με την τριφασική παροχή ρεύματος.
Ο ρότορας είναι το περιστρεφόμενο τμήμα μέσα στον στάτορα. Συνήθως κατασκευάζεται από ράβδους αλουμινίου ή χαλκού και είναι υπεύθυνος για τη μηχανική κίνηση.
Αυτά τα εξαρτήματα παρέχουν δομική στήριξη και επιτρέπουν την ομαλή περιστροφή του ρότορα. Τα ρουλεμάν εξασφαλίζουν ελάχιστη τριβή κατά τη λειτουργία.
Ο άξονας είναι ένα κυλινδρικό εξάρτημα που συνδέεται με τον ρότορα. Μεταδίδει τη μηχανική ισχύ που παράγεται από τον κινητήρα στο εξωτερικό φορτίο.
Το σύστημα ψύξης αποτρέπει την υπερθέρμανση του κινητήρα κατά τη λειτουργία. Κυρίως είναι ανεμιστήρες και πτερύγια.
Οι ακραίες ασπίδες βρίσκονται και στα δύο άκρα του κινητήρα, υποστηρίζοντας τα ρουλεμάν και περικλείουν τον ρότορα.
Το κιβώτιο ακροδεκτών στεγάζει τις ηλεκτρικές συνδέσεις για τις περιελίξεις του στάτη.

1. Βιομηχανικές εφαρμογές: Αντλίες και συμπιεστές, συστήματα μεταφοράς, γερανοί και ανυψωτικά μηχανήματα, εργαλειομηχανές
2. Συστήματα HVAC: Ανεμιστήρες και Ανεμιστήρες, Ψυκτικές Μονάδες
3. Γεωργικές Εφαρμογές: Αντλίες Άρδευσης, Αλωνιστές και Μύλοι, Φρέζες
4. Μεταφορές και υποδομές: Ηλεκτρικά τρένα και τραμ, κυλιόμενες σκάλες και ανελκυστήρες
5. Συστήματα Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας: Ανεμογεννήτριες, Ηλιακές Αντλίες Νερού
6. Οικιακές και Μικρές Εμπορικές Εφαρμογές: Πλυντήρια, Αεροσυμπιεστές, Συσκευές Κουζίνας
7. Μεταλλεία και Κατασκευές: Μηχανήματα Γεωτρήσεων, Εκσκαφείς και Θραυστήρες
8. Θαλάσσιες Εφαρμογές: Βαρούλκα και Άγκυρες, Συστήματα Προώθησης

Το σύστημα ταξινόμησης International Efficiency (IE) ορίζει τα επίπεδα απόδοσης των ηλεκτρικών κινητήρων, βοηθώντας τις βιομηχανίες να κάνουν συνειδητές επιλογές με βάση τις απαιτήσεις απόδοσης και εξοικονόμησης ενέργειας. Εδώ, συγκρίνουμε τους τέσσερις κινητήρες βασικών κατηγοριών απόδοσης: ηλεκτροκινητήρες IE1 (Standard Efficiency), Ηλεκτροκινητήρες IE2 (Υψηλή Απόδοση), Ηλεκτροκινητήρες IE3 (Premium Efficiency) και Ηλεκτροκινητήρες IE4 (Super Premium Efficiency).
Ο τριφασικός ηλεκτροκινητήρας AC IE1 είναι ο βασικός κινητήρας τυπικής απόδοσης. Εξακολουθεί να χρησιμοποιείται σε ορισμένες περιοχές, αλλά καταργείται όλο και περισσότερο λόγω των ενεργειακών κανονισμών.
1. Επίπεδο αποτελεσματικότητας: Χαμηλότερο μεταξύ των τεσσάρων κατηγοριών.
2. Κατανάλωση Ενέργειας: Υψηλή κατανάλωση ενέργειας, που οδηγεί σε αυξημένο λειτουργικό κόστος.
3. Εφαρμογές: Κατάλληλο για απλές εφαρμογές χαμηλής κατανάλωσης.
4. Συμμόρφωση: Μη συμμόρφωση με τους σύγχρονους ενεργειακούς κανονισμούς όπως η Οδηγία οικολογικού σχεδιασμού της ΕΕ.
1. Συστήματα παλαιού τύπου.
2. Εφαρμογές όπου η αποτελεσματικότητα δεν είναι κρίσιμη και το αρχικό κόστος είναι το πρωταρχικό μέλημα.

Ο τριφασικός ηλεκτροκινητήρας AC IE2 προσφέρει βελτιωμένη ενεργειακή απόδοση και είναι ο πιο συχνά χρησιμοποιούμενος κινητήρας σε βιομηχανίες παγκοσμίως.
1. Επίπεδο απόδοσης: υψηλότερο από τον τριφασικό ηλεκτρικό κινητήρα AC IE1, μειώνοντας την κατανάλωση ενέργειας.
2. Εξοικονόμηση ενέργειας: Μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας σε σύγκριση με τον τριφασικό Ηλεκτροκινητήρα AC IE1.
3. Εφαρμογές: Χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικούς, εμπορικούς και γεωργικούς τομείς.
4. Συμμόρφωση: Πληροί τα παγκόσμια πρότυπα, συμπεριλαμβανομένου του IEC 60034-30 και της Οδηγίας οικολογικού σχεδιασμού της ΕΕ για μικρούς και μεσαίους κινητήρες.
1. Βιομηχανίες που εξισορροπούν το κόστος και την ενεργειακή απόδοση.
2. Εφαρμογές όπως αντλίες, ανεμιστήρες, συμπιεστές και μεταφορείς.

Ο τριφασικός ηλεκτροκινητήρας AC IE3 προσφέρει σημαντικά υψηλότερη εξοικονόμηση ενέργειας και συμμορφώνεται με αυστηρότερους κανονισμούς παγκοσμίως.
1. Επίπεδο απόδοσης: Έως και 15% πιο αποδοτικό από τον τριφασικό ηλεκτροκινητήρα AC IE2.
2. Εξοικονόμηση ενέργειας: Ουσιαστική εξοικονόμηση σε ενεργοβόρες λειτουργίες.
3. Εφαρμογές: Ιδανικό για συνεχείς ή βαριές λειτουργίες.
4. Συμμόρφωση: Πληροί ή υπερβαίνει τους σύγχρονους κανονισμούς στις περισσότερες περιοχές, όπως η ΕΕ και η Βόρεια Αμερική.
1. Εγκαταστάσεις που δίνουν προτεραιότητα στην ενεργειακή απόδοση.
2. Λειτουργίες με υψηλά ωράρια λειτουργίας, όπου η εξοικονόμηση ενέργειας αντισταθμίζει το υψηλότερο αρχικό κόστος.

Ο τριφασικός ηλεκτροκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος IE4 αντιπροσωπεύει το υψηλότερο επίπεδο απόδοσης που διατίθεται στους τυπικούς ηλεκτρικούς κινητήρες, προσφέροντας απαράμιλλη απόδοση για προηγμένους στόχους εξοικονόμησης ενέργειας.
1. Επίπεδο απόδοσης: Υψηλότερη κατηγορία απόδοσης, που υπερβαίνει σημαντικά τα επίπεδα IE3.
2. Εξοικονόμηση ενέργειας: Μέγιστη εξοικονόμηση ενέργειας, ιδανική για τη μείωση του λειτουργικού κόστους και των εκπομπών άνθρακα.
3. Εφαρμογές: Προηγμένες βιομηχανίες, έργα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και πράσινα κτίρια.
4. Συμμόρφωση: Πλήρως συμβατή με τους μελλοντικούς κανονισμούς ενεργειακής απόδοσης.
1. Εγκαταστάσεις με στόχο τη βιωσιμότητα και τη μακροπρόθεσμη εξοικονόμηση ενέργειας.
2. Συστήματα υψηλής απόδοσης όπου κάθε εξοικονομημένο watt έχει σημασία.

| Λειτουργία | IE1 (Τυπική) | IE2 (Υψηλή απόδοση) | IE3 (Premium Efficiency) | IE4 (Super Premium Efficiency) |
|---|---|---|---|---|
| Επίπεδο αποτελεσματικότητας | Χαμηλός | Μέτριος | Ψηλά | Πολύ ψηλά |
| Εξοικονόμηση Ενέργειας | Ελάχιστος | Μέτριος | Σημαντικός | Ανώτατο όριο |
| Αρχικό Κόστος | Κατώτατος | Μέτριος | Πιο ψηλά | Υψιστος |
| Λειτουργικό κόστος | Ψηλά | Μέτριος | Χαμηλός | Κατώτατος |
| Εφαρμογές | Βασικές εργασίες χαμηλής ζήτησης | Βιομηχανικό, εμπορικό | Βαρέα, συνεχής χρήση | Προηγμένα, ενεργειακά κρίσιμα συστήματα |
| Κανονιστική Συμμόρφωση | Περιορισμένη (σταδιακή κατάργηση) | Πληροί τις σύγχρονες προδιαγραφές | Πληροί αυστηρά παγκόσμια πρότυπα | Έτοιμος για το μέλλον |
Με εκτεταμένο απόθεμα, εγγυόμαστε γρήγορη αποστολή και παράδοση για την τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων του έργου σας.
Η ομάδα των επαγγελματιών μας είναι έτοιμη να σας βοηθήσει στην επιλογή του κατάλληλου κινητήρα για τις συγκεκριμένες ανάγκες σας.
Χρειάζεστε προσαρμοσμένη διαμόρφωση; Προσφέρουμε προσαρμοσμένες λύσεις που ταιριάζουν στις μοναδικές απαιτήσεις εφαρμογής.
Όλοι οι κινητήρες μας συνοδεύονται από ολοκληρωμένες εγγυήσεις και αποκλειστική υποστήριξη μετά την πώληση.
| διαθέτει | Yongzhuan Motors | ανταγωνιστικές μάρκες |
|---|---|---|
| Ενεργειακή Απόδοση | Διαθέσιμες επιλογές IE2, IE3, IE4 | Περιορισμένη διαθεσιμότητα κινητήρων IE4. |
| Αντοχή | Υλικά υψηλής ποιότητας και στιβαρή σχεδίαση | Τυπική αντοχή. |
| Τιμολόγηση | Ανταγωνιστικό με υψηλή αξία | Συχνά υψηλότερο για συγκρίσιμα μοντέλα. |
| Προσαρμογή | Διαθέσιμες ευέλικτες διαμορφώσεις | Περιορισμένες επιλογές προσαρμογής. |
| Υποστήριξη και Εγγύηση | Ολοκληρωμένο και αξιόπιστο | Βασική υποστήριξη πελατών. |

Κατανόηση των Απαιτήσεων Ισχύος
Προσδιορίστε τις συγκεκριμένες ανάγκες της εφαρμογής σας για να προσδιορίσετε τα σωστά επίπεδα ισχύος και απόδοσης κινητήρα.
Επιλέγοντας το σωστό μέγεθος κινητήρα
Το μέγεθος του τριφασικού ηλεκτρικού κινητήρα πρέπει να ταιριάζει με τις απαιτήσεις φορτίου για να αποφευχθεί η σπατάλη ενέργειας ή η χαμηλή απόδοση.
Ναι, οι ηλεκτρικοί κινητήρες τριών φάσεων είναι ιδανικοί για μικρές επιχειρήσεις που θέλουν να εξοικονομήσουν κόστος ενέργειας διατηρώντας παράλληλα αξιόπιστη απόδοση.
Μπορείτε να τα αγοράσετε απευθείας από εμάς. Είμαστε επαγγελματίας κατασκευαστής ηλεκτροκινητήρων για πάνω από 20 χρόνια.
Ελέγξτε τις προδιαγραφές του κινητήρα, συμπεριλαμβανομένης της ισχύος, της τάσης και του μεγέθους, ώστε να ταιριάζουν με τις απαιτήσεις του συστήματός σας.
Οι περίοδοι εγγύησης διαφέρουν ανάλογα με τον κατασκευαστή, αλλά συνήθως κυμαίνονται από 1 έως 5 χρόνια για κινητήρες υψηλής ποιότητας. Ένα πράγμα είναι ξεκάθαρο—οι ηλεκτρικοί κινητήρες τριφασικού εναλλασσόμενου ρεύματος θα πρέπει να διαρκούν πολύ περισσότερο με ένα ευσυνείδητο σχέδιο συντήρησης συστημάτων κινητήρα παρά χωρίς ένα. Η διάρκεια ζωής των τριφασικών ηλεκτρικών κινητήρων εναλλασσόμενου ρεύματος μπορεί να κυμαίνεται από λιγότερο από δύο χρόνια έως αρκετές δεκαετίες υπό συγκεκριμένες συνθήκες.
Στο one-stop shop μας, θα βρείτε όλα όσα χρειάζεστε για να βελτιώσετε τις λειτουργίες σας με έναν αξιόπιστο ηλεκτρικό κινητήρα 3 φάσεων AC. Με την εκτεταμένη γκάμα προϊόντων, την καθοδήγηση από ειδικούς και την απαράμιλλη υποστήριξη μετά την πώληση, κάνουμε την εμπειρία αγοράς σας απρόσκοπτη και χωρίς προβλήματα.
Εταιρικό Προφίλ
Η Changzhou Yongzhuan Motor Co., LTD είναι μια ολοκληρωμένη επιχείρηση σχεδιασμού και κατασκευής κινητήρων με 25ετή εμπειρία. Βρίσκεται στο Changzhou, Jiangsu, Κίνα. Το εργοστάσιό μας καλύπτει έκταση 10.000 τετραγωνικών μέτρων, εγγεγραμμένο κεφάλαιο 80 εκατομμυρίων γιουάν και ετήσια παραγωγή 3.000.000 κινητήρων.
Έχουμε ισχυρή τεχνική και σχεδιαστική δύναμη, δύο γραμμές παραγωγής έχουν εφαρμόσει τη χρήση ευφυούς ρομπότ και αυτόματης παραγωγής, ο έξυπνος εξοπλισμός δοκιμής απόδοσης κινητήρα έχει περισσότερα από 10 σετ.
Τα κύρια προϊόντα μας είναι YE3(IE3), YE4(IE4) τριφασικός επαγωγικός κινητήρας υψηλής απόδοσης, τριφασικός κινητήρας επαγωγής αντιεκρηκτικός YBX3, κινητήρας μετάδοσης κίνησης, μειωτήρας ταχυτήτων, κιβώτιο ταχυτήτων και άλλοι ειδικοί προσαρμοσμένοι κινητήρες. Τα προϊόντα έχουν περάσει 3C, CE, έγκυρες δοκιμές ποιότητας τρίτων και άλλες πιστοποιήσεις. Τα προϊόντα μας εξάγονται κυρίως στις Ηνωμένες Πολιτείες, τη Γερμανία, την Ιαπωνία, την Ιταλία και άλλες δεκάδες χώρες και περιοχές.
Πάντα τηρούμε το σκοπό του «προσεκτικού σχεδιασμού, υψηλής ποιότητας και υψηλής απόδοσης, τήρηση της αξιοπιστίας, ο πελάτης πρώτα», να «υπηρετούμε την κοινωνία, γενναία καινοτομία, πρωτοπορία προς τα εμπρός» ως επιχειρηματική αρχή, υπηρετούμε ολόψυχα τον πελάτη.
1990-2005: Συσσώρευση εμπειρίας - Ο ιδρυτής υπηρέτησε ως αρχιμηχανικός των κρατικών ηλεκτρικών μηχανημάτων για 15 χρόνια.
2005-2007: Ιδρύθηκε η εταιρεία - πάνω από δέκα χρόνια βιομηχανικής καλλιέργειας, αρκετοί άνθρωποι το χτύπησαν και αποφάσισαν να ξεκινήσουν τη δική τους επιχείρηση.
2007-2009: Στην αρχή της ίδρυσης - οικογενειακά εργαστήρια, δυσκολίες στον κύκλο εργασιών του κεφαλαίου, χωρίς πελάτες, συνεργάτες έχουν αποσυρθεί.
2009-2019: Έντονη ανάπτυξη - Με την ταχεία ανάπτυξη της εθνικής οικονομίας, με προϊόντα υψηλής ποιότητας και ακεραιότητα και επιχειρηματικό μοντέλο win-win, ο όγκος των παραγγελιών οδήγησε σε εκρηκτική ανάπτυξη, και έγινε ο κορυφαίος κατασκευαστής κινητήρων Jiangsu.
2019-2024: Προκλήσεις και ευκαιρίες - Η ζήτηση της αγοράς τείνει να είναι κορεσμένη και ο ανταγωνισμός του κλάδου είναι έντονος. Ερευνήστε ενεργά και αναπτύξτε νέα προϊόντα, διασφαλίστε την ποιότητα των προϊόντων ως κατώτατη γραμμή, βελτιώστε την προστιθέμενη αξία των προϊόντων και αναπτύξτε αγορές υψηλής τεχνολογίας και αγορές στο εξωτερικό.
FAQ
A1 : Ο καλύτερος τρόπος είναι να παρέχετε στο σχέδιο του κινητήρα την παράμετρο. Ο μηχανικός μας θα ελέγξει και θα σας προτείνει το πιο κατάλληλο μοντέλο για την αναφορά σας. Ή μπορείτε επίσης να δώσετε και τις παρακάτω προδιαγραφές:
1. Τύπος, μοντέλο, Ισχύς και ροπή.
2. Αναλογία ή ταχύτητα εξόδου
3. Κατάσταση λειτουργίας και τρόπος σύνδεσης
4. Ποσότητα και όνομα εγκατεστημένου μηχανήματος
5. Λειτουργία εισόδου και ταχύτητα εισόδου
6. Μοντέλο μάρκας κινητήρα ή μέγεθος φλάντζας και άξονα κινητήρα
Α2 : Ναι. Είμαστε επαγγελματίας κατασκευαστής κινητήρων και μειωτήρων για 20 χρόνια που βρίσκεται στο Changzhou, Jiangsu, Κίνα.
A3 : 10 ημέρες για παραγγελία δείγματος, 15 ημέρες για παραγγελία κοντέινερ.
A4 : Σίγουρα, έχουμε την τιμή να σας προσφέρουμε δείγμα για δοκιμή πριν από την υποβολή επίσημης παραγγελίας.
A5 : 1 τεμ ανά μοντέλο για εργοστασιακή μάρκα και συσκευασία, 50 τεμ ανά μοντέλο για μάρκα και συσκευασία OEM.
A6 : Ναι, είμαστε κορυφαίος κατασκευαστής OEM/ODM που αξιολογήθηκε από ανεξάρτητους τρίτους.
A7 : Η ποιότητα είναι προτεραιότητα. Όλη η διαδικασία παραγωγής είναι αυστηρή για να ακολουθήσει το σύστημα ποιότητας, η ομάδα QC ελέγχει την ποιότητα κατά τη διάρκεια της παραγωγής και κάνει τη δοκιμή πριν από κάθε αποστολή.
A8 : Εγγύηση: 1 έτος μετά την ημερομηνία αποστολής έναντι B/L.
A9 : 1. Διατηρούμε την καλή ποιότητα και την ανταγωνιστική τιμή για να εξασφαλίσουμε ότι οι πελάτες μας επωφελούνται. 2. Σεβόμαστε κάθε πελάτη ως φίλο μας και ειλικρινά κάνουμε επιχειρήσεις και κάνουμε φίλους μαζί του, από όπου κι αν προέρχονται.
το περιεχόμενο είναι κενό!
Μονοφασικός κινητήρας AC
Μειωτήρας/Κιβώτιο ταχυτήτων
Γιατί ΝΙΚΗ