1
1 vuosi
Kolmivaiheinen asynkroninen moottori
Yongzhuan
650 rpm 675 rpm 685 rpm 695 rpm 710 rpm 725 rpm 730 rpm 735 rpm 740 rpm
220/380V 230/440V 380/660V 400/690V
75kw/100hv 90kw/125hv 110kw/150hv 132kw/180hv 160kw/200hv 200kw/270hv
50Hz 60HZ
2P 4P 6P 8P 10P 12P
IE4 IE3 IE2
Valurautakotelo/alumiinikotelo
Pumput, kompressorit, sekoittimet, kuljettimet, hissit, nosturit ja nostimet...
Hyväksyttävä
Vahva puinen kotelo tai räätälöity
CE CCC
| Saatavuus: | |
|---|---|
Tuotteen kuvaus
3-vaiheinen vaihtovirtasähkömoottori on yksi yleisimmin käytetyistä moottoreista teollisissa ja kaupallisissa sovelluksissa. Tehokkuudestaan, luotettavuudestaan ja vahvasta suorituskyvystään tunnettu moottorityyppi muuntaa sähköenergian mekaaniseksi energiaksi vaihtovirtaa (AC) käyttämällä. Sen suunnittelu ja toiminta tekevät siitä ihanteellisen valinnan koneiden, laitteiden ja järjestelmien tehonsyöttöön useilla eri aloilla.

Etsitkö 3-vaiheista AC-sähkömoottoria ? Olet oikeassa paikassa! Olitpa päivittämässä teollisuuskoneistoasi, aloittamassa uutta projektia tai vaihtamassa vanhaa moottoria, meiltä saat kaiken tarvittavan. Kokonaispalvelun asiantuntijana opastamme sinut läpi kaiken, mitä tarvitset tietoisen ostoksen tekemiseen. Tässä oppaassa on kaikki 3-vaihemoottoreiden etujen ymmärtämisestä oikean mallin valintaan.

1. Yongzhuanin 3-vaiheisia vaihtovirtasähkömoottoreita on saatavana tehokkuusluokissa IE2, IE3 ja IE4 , mikä takaa alhaisemman energiankulutuksen.
2. Korkea energiatehokkuus merkitsee pienempiä sähkölaskuja ja pienempää hiilijalanjälkeä.
1. Valmistettu korkealaatuisista materiaaleista kestämään ankaria teollisuusympäristöjä.
2. Kestää kulutusta, mikä takaa pidemmän käyttöiän.
3. Korroosionkestävä kotelo luotettavaan suorituskykyyn haastavissa olosuhteissa.
1. Tarjoaa tasaisen vääntömomentin ja tehon , joten se sopii vaativiin sovelluksiin.
2. Edistyksellinen muotoilu varmistaa sujuvan toiminnan minimaalisella tärinällä ja melulla.
1. Soveltuu sellaisille aloille kuin valmistus, maatalous, LVI ja uusiutuva energia.
2. Ihanteellinen laitteiden, kuten pumppujen, kompressorien, puhaltimien ja kuljetinjärjestelmien, syöttämiseen.
1. Yongzhuanin 3-vaiheiset vaihtovirtasähkömoottorit on suunniteltu helppoon asennukseen ja huoltoon , mikä vähentää seisokkeja.
2. Laadukkaat laakerit ja jäähdytysjärjestelmät takaavat sujuvan toiminnan ilman säännöllistä huoltoa.
1. Sertifioitu täyttämään kansainväliset tehokkuus- ja turvallisuusstandardit.
2. Ympäristöystävällinen, pienemmät energiahäviöt ja optimoitu suorituskyky.
1. Saatavana eri teholuokilla, kokoisina ja asennuskokoonpanoina.
2. Voidaan mukauttaa vastaamaan erityisiä käyttövaatimuksia, mukaan lukien korkea käynnistysmomentti tai vakionopeus.
1. Vaikka Yongzhuan-moottorit on valmistettu ensiluokkaisista materiaaleista, niiden hinta on kilpailukykyinen.
2. Pitkän aikavälin säästöjä alentuneiden energiakustannusten ja pienempien huoltotarpeiden ansiosta.
1. Sisältää huippuluokan suunnitteluominaisuudet parantamaan suorituskykyä.
2. Varustettu lämpösuojajärjestelmillä ylikuumenemisen estämiseksi ja turvallisuuden takaamiseksi.
Yongzhuan Motor tarjoaa kattavan tuen, mukaan lukien asennusohjeet, teknisen tuen ja varaosien saatavuuden.
Yongzhuanin kolmivaiheiset vaihtovirtasähkömoottorit täyttävät maailmanlaajuiset energiatehokkuusmääräykset , mikä takaa luotettavuuden ja suorituskyvyn. Standardit sisältävät:
IEC 60034-30: Määrittää sähkömoottoreiden IE-tehokkuusluokat.
Ekosuunnitteludirektiivi (EU): varmistaa energiatehokkuuden Euroopan markkinoilla.
NEMA-yhteensopivuus (USA): Täyttää Pohjois-Amerikan korkean tehokkuusstandardin.
1. Alumiininen 3-vaiheinen AC-sähkömoottori: Alumiininen 3-vaiheinen AC-sähkömoottori on erittäin monipuolinen ja tehokas moottorirakenne, jota käytetään laajalti teollisuudessa, jossa vaaditaan kevyttä rakennetta ja erinomaista lämmönjohtavuutta. Nämä moottorit on valmistettu alumiiniseoksesta moottorin runkoon, ja ne tarjoavat täydellisen tasapainon kestävyyden, tehokkuuden ja kustannustehokkuuden välillä.

2. Räjähdyssuojattu 3-vaiheinen vaihtovirtasähkömoottori: Räjähdyssuojattu 3-vaiheinen vaihtovirtasähkömoottori on erityisesti suunniteltu käytettäväksi vaarallisissa ympäristöissä, joissa saattaa olla syttyviä kaasuja, höyryjä tai pölyhiukkasia. Nämä moottorit on rakennettu vahvistetuilla koteloilla ja edistyneillä turvaominaisuuksilla, jotka estävät sisäisiä kipinöitä, valokaareja tai lämpöä aiheuttamasta ulkoista syttymistä. Ne ovat välttämättömiä aloille, joilla turvallisuus ja luotettavuus ovat ensiarvoisen tärkeitä. Yongzhuanin räjähdyssuojattuja 3-vaiheisia vaihtovirtasähkömoottoreita on seuraavan tyyppisiä: YBX3 YBX4 korkean hyötysuhteen moottorit, YFBX3 pöly- ja räjähdyssuojatut moottorit, YBBP VFD räjähdyssuojatut moottorit.

3. VFD 3-vaiheinen AC-sähkömoottori: VFD (Variable Frequency Drive) 3-vaiheinen AC-sähkömoottori on moottori, joka toimii taajuusmuuttajajärjestelmällä, mikä mahdollistaa moottorin nopeuden ja vääntömomentin säätämisen. Tämä yhdistelmä tarjoaa paremman hallinnan moottorin suorituskykyyn, mikä tekee siitä ihanteellisen sovelluksiin, joissa tarkkuus ja tehokkuus ovat kriittisiä. Säätämällä moottoriin syötettävän tehon taajuutta VFD voi parantaa energiatehokkuutta, vähentää mekaanista rasitusta ja pidentää moottorin käyttöikää.

4. Jarrujen 3-vaiheinen AC-sähkömoottori: Jarruinen 3-vaiheinen AC-sähkömoottori on erikoismoottori, joka yhdistää jarrujärjestelmän ja joka on suunniteltu pysäyttämään tai hidastamaan moottoria nopeasti ja tehokkaasti. Näitä moottoreita käytetään laajalti sovelluksissa, joissa pysäytysprosessin tarkka ohjaus on välttämätöntä. Jarru kytketään tyypillisesti joko sähköisesti tai mekaanisesti pysäyttämään moottori, mikä varmistaa turvallisen ja hallitun toiminnan. Jarrumoottorit ovat välttämättömiä aloilla, joilla nopea pysäytys on ratkaisevan tärkeää, kuten nostolaitteissa, kuljettimissa ja teollisuuskoneissa.

5. Vaihtuvataajuinen ja jarrullinen 3-vaiheinen vaihtovirtamoottori: Vaihtuvataajuinen ja jarrullinen 3-vaiheinen AC-sähkömoottori yhdistää sekä taajuusmuuttajatekniikan (VFD) edut että integroidut jarrujärjestelmät . Tämä moottori tarjoaa tarkan nopeuden, vääntömomentin ja pysäytyksen hallinnan, joten se sopii erinomaisesti sovelluksiin, jotka vaativat sekä vaihtelevan nopeuden että nopean hidastuksen. Integroimalla VFD:n jarrujärjestelmään tämän tyyppinen moottori varmistaa paremman tehokkuuden, turvallisuuden ja pitkäikäisyyden erilaisissa teollisuusympäristöissä.

| Nimellisteho | (KW) | Nimellisteho (HP) | Nimellisnopeus (RPM) | Nimellisvirta (A) - 380 V | Nimellisvirta (A) - 400 V | Nimellisvirta (A) - 415 V | Paino (Kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| YE3-631-4 | 0.12 | 016 | 1330 | 0.4 | 0.37 | 0.36 | 4.0 |
| YE3-632-4 | 0.18 | 0.24 | 1330 | 0.5 | 0.51 | 0.49 | 4.5 |
| YE3-711-4 | 0.25 | 0.34 | 1350 | 0.7 | 0.66 | 0.64 | 6.5 |
| YE3-712-4 | 0.37 | 0.5 | 1350 | 1.0 | 0.92 | 0.89 | 7.5 |
| YE3-801-4 | 0.55 | 0.75 | 1400 | 1.4 | 1.3 | 1.3 | 17.6 |
| YE3-802-4 | 0.75 | 1 | 1420 | 1.8 | 1.7 | 1.7 | 18.4 |
| YE3-90S-4 | 1.1 | 1.5 | 1445 | 2.6 | 2.5 | 2.4 | 24.2 |
| YE3-100L1-4 | 2.2 | 3 | 1435 | 4.8 | 4.5 | 4.4 | 41.5 |
| YE3-112M-4 | 4 | 5.5 | 1440 | 8.4 | 7.9 | 7.7 | 63.2 |
| YE3-132S-4 | 5.5 | 7.5 | 1460 | 11.2 | 10.7 | 10.3 | 71.2 |
| YE3-132M-4 | 7.5 | 10 | 1460 | 15.0 | 14.3 | 13.7 | 85.1 |
| YE3-160M-4 | 11 | 15 | 1465 | 21.5 | 20.4 | 19.7 | 121 |
| YE3-160L-4 | 15 | 20 | 1465 | 28.8 | 27.3 | 26.3 | 142 |
| YE3-180M-4 | 18.5 | 25 | 1470 | 35.3 | 33.5 | 32.3 | 181 |
| YE3-180L-4 | 22 | 30 | 1470 | 41.8 | 39.7 | 38.3 | 209 |
| YE3-200L-4 | 30 | 40 | 1475 | 56.6 | 53.8 | 51.9 | 284 |
| YE3-225S-4 | 37 | 50 | 1485 | 69.6 | 66.1 | 63.7 | 328 |
| YE3-225M-4 | 45 | 60 | 1485 | 84.4 | 80.2 | 77.3 | 363 |
| YE3-250M-4 | 55 | 75 | 1485 | 102.7 | 97.6 | 94.1 | 442 |
| YE3-280M-4 | 90 | 125 | 1486 | 163.2 | 155.1 | 149.5 | 639 |
| YE3-315M-4 | 132 | 180 | 1488 | 235.7 | 223.9 | 215.8 | 1033 |
| YE3-315L1-4 | 160 | 200 | 1488 | 285.1 | 270.9 | 261.1 | 1126 |
| YE3-355L2-4 | 200 | 270 | 1490 | 315.7 | 334.1 | 322.0 | 1238 |
| YE3-355M-4 | 250 | 340 | 1490 | 439.6 | 417.7 | 402.6 | 1830 |
| YE3-355L-4 | 315 | 430 | 1490 | 553.9 | 526.2 | 507.2 | 1950 |
Yongzhuan 3-vaiheisen vaihtovirtasähkömoottorin tuoteparametrit .pdf
Yongzhuan 3-vaiheisen vaihtovirtasähkömoottorin käyttöopas.pdf
Tuoteluettelo-Yongzhuan Motor.pdf
Termi '3-vaihe' 3-vaiheisessa vaihtovirtasähkömoottorissa viittaa virtalähteen tyyppiin, joka käyttää moottoria. 3-vaiheinen virtalähde koostuu kolmesta vaihtovirrasta (AC), joista jokaisella on siniaaltomuoto ja joita erottaa 120 sähköastetta. Tätä kokoonpanoa käytetään yleisesti teollisissa ja kaupallisissa sovelluksissa sen tehokkuuden, luotettavuuden ja kyvyn tuottaa tasaista tehoa vuoksi.
Kolmivaiheinen vaihtovirtasähkömoottori toimii Michael Faradayn löytämän sähkömagneettisen induktion periaatteen mukaisesti. Kun johdin (kuten moottorin roottori) asetetaan muuttuvaan magneettikenttään, johtimeen indusoituu sähkövirta. Tämä magneettikentän ja indusoidun virran välinen vuorovaikutus tuottaa vääntömomentin, mikä saa roottorin pyörimään.

Staattori on moottorin kiinteä osa. Se koostuu laminoiduista teräsytimistä ja käämeistä, jotka on liitetty 3-vaiheiseen virtalähteeseen.
Roottori on pyörivä osa staattorin sisällä. Se on yleensä valmistettu alumiini- tai kuparitangoista ja vastaa mekaanisesta liikkeestä.
Nämä komponentit tarjoavat rakenteellista tukea ja mahdollistavat roottorin tasaisen pyörimisen. Laakerit takaavat minimaalisen kitkan käytön aikana.
Akseli on sylinterimäinen komponentti, joka on kytketty roottoriin. Se siirtää moottorin tuottaman mekaanisen tehon ulkoiseen kuormaan.
Jäähdytysjärjestelmä estää moottorin ylikuumenemisen käytön aikana. Pääasiassa ovat tuulettimet ja räpylät.
Päätykilvet sijaitsevat moottorin molemmissa päissä tukemassa laakereita ja sulkeen sisäänsä roottorin.
Liitäntäkotelossa on sähköliitännät staattorikäämityksiä varten.

1. Teolliset sovellukset: pumput ja kompressorit, kuljetinjärjestelmät, nosturit ja nostimet, työstökoneet
2. LVI-järjestelmät: puhaltimet ja tuulettimet, jäähdytysyksiköt
3. Maataloussovellukset: kastelupumput, puima- ja jauhatuskoneet, jyrsinkoneet
4. Liikenne ja infrastruktuuri: Sähköjunat ja raitiovaunut, liukuportaat ja hissit
5. Uusiutuvat energiajärjestelmät: tuulivoimalat, aurinkovesipumput
6. Kotitalous- ja pienet kaupalliset sovellukset: pesukoneet, ilmakompressorit, keittiökoneet
7. Kaivostoiminta ja rakentaminen: porakoneet, kaivinkoneet ja murskaimet
8. Merisovellukset: Vinssit ja ankkurit, propulsiojärjestelmät

Kansainvälinen tehokkuusluokitusjärjestelmä (IE) määrittelee sähkömoottoreiden tehokkuustasot ja auttaa teollisuudenaloja tekemään tietoon perustuvia valintoja suorituskyky- ja energiansäästövaatimusten perusteella. Tässä vertaamme neljää avaintehokkuusluokan moottoreita: IE1-sähkömoottorit (Standard Efficiency), IE2-sähkömoottorit (High Efficiency), IE3-sähkömoottorit (Premium Efficiency) ja IE4-sähkömoottorit (Super Premium Efficiency).
IE1 3-vaiheinen AC-sähkömoottori on vakiotehoinen perusmoottori. Se on edelleen käytössä joillakin alueilla, mutta siitä luovutaan yhä useammin energiamääräysten vuoksi.
1. Tehokkuustaso: Alhaisin neljästä luokasta.
2. Energiankulutus: Suuri virrankulutus, mikä lisää käyttökustannuksia.
3. Käyttökohteet: Soveltuu yksinkertaisiin, vähärasvaisiin sovelluksiin.
4. Vaatimustenmukaisuus: Ei nykyaikaisten energiamääräysten, kuten EU:n ekosuunnitteludirektiivin, mukainen.
1. Vanhat järjestelmät.
2. Sovellukset, joissa tehokkuus ei ole kriittinen ja alkukustannukset ovat ensisijainen huolenaihe.

IE2 3-vaiheinen AC-sähkömoottori tarjoaa paremman energiatehokkuuden ja on yleisimmin käytetty moottori teollisuudessa maailmanlaajuisesti.
1. Tehokkuustaso: Korkeampi kuin IE1 3-vaiheinen AC-sähkömoottori, mikä vähentää energiankulutusta.
2. Energiansäästö: Kohtuullinen energiansäästö verrattuna IE1 3-vaiheiseen AC-sähkömoottoriin.
3. Sovellukset: Käytetään laajasti teollisuudessa, kaupassa ja maataloudessa.
4. Yhteensopivuus: Täyttää maailmanlaajuiset standardit, mukaan lukien IEC 60034-30 ja EU:n pienten ja keskisuurten moottoreiden ekosuunnitteludirektiivi.
1. Toimialat, jotka tasapainottavat kustannuksia ja energiatehokkuutta.
2. Sovellukset, kuten pumput, puhaltimet, kompressorit ja kuljettimet.

IE3 3-vaiheinen AC-sähkömoottori säästää huomattavasti enemmän energiaa ja täyttää tiukemmat määräykset maailmanlaajuisesti.
1. Tehokkuustaso: Jopa 15 % tehokkaampi kuin IE2 3-vaiheinen AC-sähkömoottori.
2. Energiansäästöt: Huomattavat säästöt energiaintensiivisissä toimissa.
3. Käyttökohteet: Ihanteellinen jatkuvaan tai raskaaseen käyttöön.
4. Vaatimustenmukaisuus: Täyttää tai ylittää nykyaikaiset määräykset useimmilla alueilla, kuten EU:ssa ja Pohjois-Amerikassa.
1. Energiatehokkuutta asettavat tilat.
2. Korkeat käyttötunnit, joissa energiansäästö kompensoi korkeammat alkukustannukset.

IE4 3-vaiheinen AC-sähkömoottori edustaa tavallisissa sähkömoottoreissa saatavilla olevaa korkeinta tehokkuutta ja tarjoaa vertaansa vailla olevan suorituskyvyn edistyneisiin energiansäästötavoitteisiin.
1. Tehokkuustaso: Korkein hyötysuhde, ylittää merkittävästi IE3-tason.
2. Energiansäästö: Suurin energiansäästö, ihanteellinen käyttökustannusten ja hiilidioksidipäästöjen vähentämiseen.
3. Sovellukset: Kehittyneet teollisuudenalat, uusiutuvan energian hankkeet ja vihreät rakennukset.
4. Vaatimustenmukaisuus: Täysin yhteensopiva tulevaisuuden energiatehokkuusmääräysten kanssa.
1. Kestävään kehitykseen ja pitkän aikavälin energiansäästöön tähtäävät tilat.
2. Tehokkaat järjestelmät, joissa jokaisella säästöllä olevalla watilla on merkitystä.

| Ominaisuus | IE1 (Standard) | IE2 (High Efficiency) | IE3 (Huipputehokkuus) | IE4 (Super Premium Efficiency) |
|---|---|---|---|---|
| Tehokkuustaso | Matala | Kohtalainen | Korkea | Erittäin korkea |
| Energiansäästö | Minimaalinen | Kohtalainen | Merkittävä | Maksimi |
| Alkukustannukset | Alin | Kohtalainen | Korkeampi | Korkein |
| Käyttökustannukset | Korkea | Kohtalainen | Matala | Alin |
| Sovellukset | Perustehtävät, joita ei vaadita | Teollinen, kaupallinen | Raskaaseen käyttöön jatkuvassa käytössä | Kehittyneet, energiakriittiset järjestelmät |
| Säännösten noudattaminen | Rajoitettu (asteittainen poisto) | Täyttää nykyaikaiset standardit | Täyttää tiukat maailmanlaajuiset standardit | Valmiina tulevaisuuteen |
Laajan varaston ansiosta takaamme nopean lähetyksen ja toimituksen projektisi aikataulujen mukaisesti.
Ammattitiimimme on valmis auttamaan sinua valitsemaan oikean moottorin erityistarpeisiisi.
Tarvitsetko mukautetun määrityksen? Tarjoamme räätälöityjä ratkaisuja ainutlaatuisiin sovellusvaatimuksiin.
Kaikilla moottoreillamme on kattavat takuut ja omistettu myynnin jälkeinen tuki.
| joukosta | Yongzhuan Motorsin | kilpailijoiden tuotemerkit |
|---|---|---|
| Energiatehokkuus | IE2, IE3, IE4 vaihtoehdot saatavilla | IE4-moottoreiden rajoitettu saatavuus. |
| Kestävyys | Laadukkaat materiaalit ja vankka muotoilu | Normaali kestävyys. |
| Hinnoittelu | Kilpailukykyinen korkealla arvolla | Usein korkeampi vertailukelpoisilla malleilla. |
| Räätälöinti | Joustavat kokoonpanot saatavilla | Rajoitettuja mukautusvaihtoehtoja. |
| Tuki ja takuu | Kattava ja luotettava | Perusasiakastuki. |

Tehovaatimusten ymmärtäminen
Tunnista sovelluksesi tarpeet oikean moottorin tehon ja hyötysuhteen määrittämiseksi.
Oikean moottorin koon valinta
3-vaiheisen sähkömoottorin koon tulee vastata kuormitusvaatimuksia, jotta vältetään energian hukka tai aliteho.
Kyllä, 3-vaiheiset sähkömoottorit ovat ihanteellisia pienille yrityksille, jotka haluavat säästää energiakustannuksissa säilyttäen samalla luotettavan suorituskyvyn.
Voit ostaa niitä suoraan meiltä. Olemme ammattimainen sähkömoottorivalmistaja yli 20 vuoden ajan.
Tarkista moottorin tekniset tiedot, mukaan lukien teho, jännite ja koko, jotta ne vastaavat järjestelmävaatimuksiasi.
Takuuajat vaihtelevat valmistajan mukaan, mutta tyypillisesti korkealaatuisten moottoreiden 1–5 vuotta. Yksi asia on selvä – 3-vaiheisten vaihtovirtasähkömoottorien pitäisi kestää paljon pidempään tunnollisella moottorijärjestelmien huoltosuunnitelmalla kuin ilman sitä. Kolmivaiheisten vaihtovirtasähkömoottorien käyttöikä voi tietyissä olosuhteissa vaihdella alle kahdesta vuodesta useisiin vuosikymmeniin.
Kokonaispisteestämme löydät kaiken, mitä tarvitset toimintojesi tehostamiseen luotettavalla 3-vaiheisella vaihtovirtasähkömoottorilla. Laajan tuotevalikoimamme, asiantuntevan opastuksen ja vertaansa vailla olevan myynnin jälkeisen tuen avulla teemme ostokokemuksestasi saumattoman ja vaivattoman.
Yrityksen profiili
Changzhou Yongzhuan Motor Co., LTD on kattava moottorisuunnittelu- ja valmistusyritys, jolla on 25 vuoden kokemus. Se sijaitsee Changzhoussa, Jiangsussa, Kiinassa. Tehtaamme pinta-ala on 10 000 neliömetriä, rekisteröity pääoma 80 miljoonaa yuania ja vuosituotanto 3 000 000 moottoria.
Meillä on vahva tekninen ja suunnitteluvoima, kaksi tuotantolinjaa ovat ottaneet käyttöön älykkään robotin ja automaattisen tuotannon, älykkäät moottorin suorituskyvyn testauslaitteet ovat yli 10 sarjaa.
Päätuotteemme ovat YE3(IE3), YE4(IE4) tehokas kolmivaiheinen oikosulkumoottori, YBX3 räjähdyssuojattu kolmivaiheinen oikosulkumoottori, vaihdemoottori, vaihteiston alennusmoottori, vaihteisto ja muut räätälöidyt erikoismoottorit. Tuotteet ovat läpäisseet 3C, CE, arvovaltaiset kolmannen osapuolen laatutestit ja muut sertifikaatit. Tuotteitamme viedään pääasiassa Yhdysvaltoihin, Saksaan, Japaniin, Italiaan ja muihin kymmeniin maihin ja alueisiin.
Noudatamme aina 'huolellista suunnittelua, korkeaa laatua ja korkeaa tehokkuutta, uskottavuutta, asiakas etusijalla', 'palvelemme yhteiskuntaa, rohkeita innovaatioita, edelläkävijöitä' yrityksen periaatteena, palvelemme koko sydämestämme asiakasta.
1990-2005: Kokemuksen kertyminen - Perustaja toimi valtion sähkökoneiden pääinsinöörinä 15 vuotta.
2005-2007: Yritys perustettiin - yli kymmenen vuotta teollista viljelyä, useat ihmiset iskivät siihen ja päättivät perustaa oman yrityksen.
2007-2009: Perustamisen alussa - perhetyylisiä työpajoja, pääoman kiertoon liittyviä vaikeuksia, ei asiakkaita, yhteistyökumppanit ovat vetäytyneet.
2009-2019: Voimakasta kehitystä – Kansantalouden nopean kehityksen, korkealaatuisten tuotteiden, eheyden ja win-win-liiketoimintamallin ansiosta tilausmäärät joutuivat räjähdysmäiseen kasvuun, ja siitä tuli Jiangsun johtava moottorivalmistaja.
2019-2024: Haasteita ja mahdollisuuksia - Markkinoiden kysyntä on yleensä kyllästynyt ja alan kilpailu on kovaa. Tutki ja kehitä aktiivisesti uusia tuotteita, varmista tuotteiden laatu pohjana, paranna tuotteiden lisäarvoa ja kehitä huippuluokan markkinoita ja ulkomaisia markkinoita.
FAQ
A1 : Paras tapa on toimittaa moottoripiirustukseen parametrit. Insinöörimme tarkistaa ja suosittelee sinulle sopivinta mallia. Tai voit myös toimittaa alla olevat tiedot:
1. Tyyppi, malli, teho ja vääntömomentti.
2. Suhde tai lähtönopeus
3. Toimintatila ja kytkentätapa
4. Määrä ja asennetun koneen nimi
5. Tulotila ja syöttönopeus
6. Moottorimerkin malli tai laipan ja moottorin akselin koko
A2 : Kyllä. Olemme ammattimainen moottori- ja vähennysventtiilien valmistaja 20 vuoden ajan, joka sijaitsee Changzhoussa, Jiangsussa, Kiinassa.
A3 : 10 päivää näytetilaukselle, 15 päivää konttitilaukselle.
A4 : Toki, meillä on kunnia tarjota sinulle näyte testiä varten ennen muodollisen tilauksen tekemistä.
A5 : 1 kpl mallia kohden tehdasbrändille ja pakkaukselle, 50 kpl mallille OEM-brändille ja pakkaukselle.
A6 : Kyllä, olemme ensiluokkainen OEM / ODM-valmistaja, jonka riippumattomat kolmannet osapuolet ovat arvioineet.
A7 : Laatu on etusijalla. Kaikki tuotantoprosessit noudattavat tiukasti laatujärjestelmää, QC-tiimi tarkistaa laadun tuotannon aikana ja tekee testin ennen jokaista lähetystä.
A8 : Takuu: 1 vuosi lähetyspäivästä B/L:tä vastaan.
A9 : 1. Pidämme hyvää laatua ja kilpailukykyistä hintaa varmistaaksemme asiakkaillemme hyödyn; 2. Kunnioitamme jokaista asiakasta ystävänämme ja teemme vilpittömästi liiketoimintaa ja ystävystymme heidän kanssaan riippumatta siitä, mistä he tulevat.
sisältö on tyhjä!
Yksivaiheinen AC-moottori
Alennusvaihde/vaihdelaatikko
Miksi VICTORY